سرویس: اجتماعی کد خبر: 416010 10:27 - 1400/09/08

سرپرست جهاد کشاورزی سرپل ذهاب مطرح کرد:

پیش بینی تولید 8 تن ذرت دانه‌ای در سرپل ذهاب/ كم آبی، كشت ذرت را محدود كرد

پیش بینی تولید 8 تن ذرت دانه‌ای در سرپل ذهاب/ كم آبی، كشت ذرت را محدود كرد

مرصاد نیوز: سرپرست جهاد کشاورزی سرپلذهاب گفت: کشت ذرت یکی از کشت های مهم و دوم شهرستان است ولی امسال بخاطر خشکسالی سطح کشت محدود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، فرماندار و سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب از روند برداشت کشت دوم ذرت در دشت ذهاب بازدید به عمل آوردند.

در حاشیه این بازدید مهندس خداداد یارکرمی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: کشت ذرت یکی از کشت های مهم و دوم شهرستان است ولی امسال بخاطر خشکسالی سطح کشت محدود شده است.  

سرپرست جهاد کشاورزی سرپلذهاب افزود: در سامانه گرمسیری خوشبختانه کشاورزان عزیز ما با شرایط موجود بهترین عملکرد در سطح واحد داشتند. 

یارکرمی ادامه داد: امسال میانگین تولید ذرت در شهرستان سرپلذهاب بین ۶ تا ۸ تن خواهد بود و تاکنون دوهزار هکتار برداشت شده است. 

 وی در پایان گفت: توصیه من به همه کشاورزان منطقه این است که مسائل فنی کشت از جمله استفاده از کودهای ریز مقوی، استفاده از سموم استاندارد علف کُش و آفت کش و همچنین بذر خود را به مراکز مجاز تحویل دهند.

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: خوشبختانه به لحاظ اجرای سامانه گرمسیری بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سرپلذهاب تحت پوشش این سامانه قرار گرفته و خوشبختانه کشاورزان و زارعین می‌توانند کشت های مختلفی را برداشت کنند.    

 فرماندار سرپلذهاب گفت: امسال به عنوان کشت دوم مردم دشت ذهاب استقبال خوبی از کشت ذرت داشتند و ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت ذرت دانه ای و حدود هزار هکتار هم ذرت علوفه ای تولید شده که مجموعاً بالغ بر ۴۲ هزار تن تولید ذرت دانه‌ای در سال جاری بوده است. 

 وی افزود: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت موجود در برداشت محصول سطح بهره‌وری را افزایش بدهیم و شرایطی را به وجود بیاوریم که بتوانیم نیاز داخلی استان و بخشی از نیاز استان‌های دیگر را هم تامین کنیم.


 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها