سرویس: سیاسی کد خبر: 417794 15:00 - 1400/10/25

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در گفتگو با مرصاد:

بسیج در فضای سایبری توانسته پیشتاز باشد/ لزوم تقویت رسانه‌های محله محور

بسیج در فضای سایبری توانسته پیشتاز باشد/ لزوم تقویت رسانه‌های محله محور

مرصاد نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه گفت: در نظام جمهوری اسلامی، بسیج یک ارتش مردمی است که در همه صحنه ها میدان‌دار است و در فضای سایبری نیز توانسته پیشتاز باشد.

سردار بهمن ریحانی در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس که فضای مجازی وجود نداشت و رسانه ها مسلط بر بعدهای سیاسی و اجتماعی نبودند امام(ره) فرمود سلاح تبلیغات برنده تر از سلاح جنگ است و این سخن در تاریخ ماندگار شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه افزود: با نگاهی به تاریخ ایران و جهان می توان درک کرد در جنگ هایی که در طول دوران های مختلف رخ داده است همواره عملیات روانی و کار رسانه ای بسیار سنگین تر از اقدامات امنیتی و دفاعی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در جنایات داعش می بینیم که فضای رسانه ای سنگین، حرفه ای و پیچیده ای شکل گرفت چنانچه گاهی در بخش عظیمی از تبلیغاتی که داشتند عملیاتی صورت نمی گرفت و تنها یک فضای رعب و وحشت را برای مردم ایجاد کردند که در این راه کشورهای اروپایی بهترین تجهیزات رسانه ای را برای آنها مهیا می کردند تا به صورت حرفه ای جنایات خود را به تصویر بکشند و این حرکت وحشت همگان را بر می انگیخت.

سردار ریحانی بیان داشت: امروز جنگ، جنگ فضای حقیقی نیست و سالهاست کشورهایی که با هم تنش دارند بیشتر از طریق فضای سایبری و عملیات روانی اقدام می کنند چرا که در این برهه از زمان، جنگ سخت برای کشورهای مهاجم نمی تواند موفقیت آمیز باشد.

وی اظهار داشت: حدود ۲۵۰ سال قبل استعمار شکل گرفت و کشورهای اروپایی به کشورهای آسیایی و آفریقایی که معادن زیادی داشتند هجوم می بردند و منابع آنها را به یغما می بردند بعدها دیدند که لشگرکشی به این کشورها به لحاظ بعد مسافت و مالی به صرفه نیست لذا استعمار نو را شکل دادند.

سردار ریحانی ادامه داد: در این نوع استعمار حاکمانی از متفکران همان جغرافیایی که قصد تصرف را داشتند هم فکر خود کردند تا در جهت خواسته های آنها حرکت کنند و بدون کمترین هزینه مالی و جانی به طور عملی تحت استعمار آنها قرار می گرفتند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه گفت: امروز نیز دنیا را به این سمت سوق داده اند و دشمنان و استعمارگران به فکر تغییر رفتار و فکر آدم ها در کشورهایی همچون نظام جمهوری اسلامی هستند و معتقدند از این طریق می‌توانند سلطه گری کنند.

وی افزود: امروز بر اساس آمار زیادی که از شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌ای چه فارسی‌زبان و چه غیر فارسی زبان وجود دارد مشخص می شود که دشمنان بر ایران تمرکز دارند و در این راه میلیون‌ها دلار هزینه کرده اند؛ آنها قصد دارند با تغییر رفتار و افکار به مقاصد شومشان برسند.

سردار ریحانی خاطر نشان کرد: اگر چه در مقابله با این اقدامات شوم دشمنان، کارهای شایسته ای صورت گرفته است اما کافی نیست و همین اقدامات به لحاظ این که برای رضای خدا بوده است توانسته است بخش عظیمی از عملیات روانی دشمن را خنثی کند.

سردار ریحانی در ادامه به خدمات شایسته بسیج در تمام عرصه ها اشاره کرد و بیان داشت: در نظام جمهوری اسلامی، بسیج یک ارتش مردمی است که در همه صحنه ها میدان‌دار است و در فضای سایبری نیز توانسته پیشتاز باشد.

وی با این جمله از امام(ره) که فرمود بسیج تشکیل شد تا انقلاب بیمه شود و چشم طمع دشمنان از او دور بماند، در همه بسترها معنا شده است؛ نوک پیکان او در بستر نظامی بود که در دفاع مقدس خود را نشان داد اما در مباحث دیگر از جمله سیاسی، هنری، فرهنگی، اقتصادی و ... به خصوص در طی سال های اخیر در فضای مجازی و سایبری درخشیده است.

سردار ریحانی اظهار داشت: مسئولین نیز در خصوص مقابله با تهدیدات فضای سایبری و عملیات روانی و رسانه ای شعارهای بسیاری دارند اما نتوانسته اند به همان اندازه تجهیزات را پای کار بیاورند.

وی گفت: اگرچه جوان های انقلابی و ارزشی خوبی در این فضا داریم اما باید به اندازه کافی تجهیزات سازمانی و مالی نیز به این مجموعه تزریق شود.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به خدمات سپاه و رضایت مقام معظم رهبری از آن ها اشاره کرد و افزود: ما نمی‌توانیم به همین خدمات بسنده کنیم باید با توجه به اقدامات دشمنان تلاش خود را در راستای مقابله با آنها با استفاده از تفکر و روحیه انقلابی افزایش دهیم.

سردار ریحانی بیان داشت: به اندازه تعداد بسیجیان باید بتوانیم فضای تشنجی را که دشمنان در تمام در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ... ایجاد می کنند منقلب کرده و آنها را زمین گیر کنیم.

وی بیان داشت: در طول انقلاب اگر توانستیم موفق عمل کنیم و دشمنان اسلام در رأس آنها آمریکای جنایتکار را خوار و ذلیل کنیم به واسطه همدلی و همراهی مردم بوده است.

سردار ریحانی اظهار داشت: بحمد خدا امروز در یک فراز مناسب و بلندی از نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتیم و موضع مناسبی نسبت به دشمنان داریم لذا باید فضای مجازی را هم حفظ کنیم و هم آن را گسترش دهیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه به تاکید مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: جهاد تبیین تنها به این نیست که حرف بزنیم بلکه برخی از آن ساختاری و عملیاتی است که در راس آن فضای سایبری و مجازی می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی همچنین بر جلب اعتماد مردم نسبت به نظام تاکید کرد و بیان داشت: اگر مردم اعتمادشان از نظام سلب شود می تواند بسیار خطرناک باشد لذا می طلبد هر کدام از ما بر تمام مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و  جغرافیایی محله خود مسلط شویم و به تقویت رسانه های محله محور توجه کنیم.

وی اظهار داشت: امروز شبکه های اجتماعی به روزمرگی مردم تبدیل شده است و از وزیر تا میوه‌فروش ساعاتی در این فضاها مشغول هستند لذا باید بتوانیم از این فضا در راستای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

سردار ریحانی در پایان گفت: امروز فرصت ها کم و نقشه های شوم دشمنان زیاد است و باید به عنوان جهادگر در فضای مجازی بتوانیم روشنگری کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها