سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 422411 09:41 - 1401/02/29

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه:

بیش از ۸۴ هزار کرمانشاهی تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند

بیش از ۸۴ هزار کرمانشاهی تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند

مرصاد نیوز: مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: اکنون در استان کرمانشاه ۸۴ هزار و ۷۰۰ نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند یا جزو دهک های اول تا سوم بودند تحت پوشش قرار گرفتند.

امید قادری در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به اجرای طرح بیمه سلامت همگانی، اظهار داشت: این طرح یکی از برنامه های توسعه نظام سلامت و در راستای فرامین مقام معظم رهبری در حمایت و توانمندسازی افراد فاقد بیمه سلامت است که با اجرای آن برای ساکنین محلات کم‌برخوردار دفترچه درمانی سلامت رایگان صادر و این افراد از خدمات بیمه سلامت بهره مند می شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: بر اساس این طرح افراد فاقد بیمه پایه سه دهک پایین درآمدی، به صورت رایگان و بدون پرداخت حق بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: پوشش بیمه سلامت همگانی در سراسر کشور ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد که تا کنون در استان کرمانشاه ۸۴ هزار و ۷۰۰ نفر که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند یا جزو دهک های اول تا سوم بودند تحت پوشش قرار گرفتند.

قادری گفت: مابقی افراد از اول خرداد ماه سال‌جاری با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرار داد اداره کل بیمه سلامت که در شهر کرمانشاه ۹ دفتر و در سراسر استان ۳۲ دفتر هستند، مراجعه کنند.

وی بیان داشت: به تمام مراکز درمانی و بیمارستانها نیز اعلام کردیم که اگر فردی فاقد هر گونه پوشش بیمه ای باشد جهت تحت پوشش قرار گرفتن آنها اقدام کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها