سرویس: اجتماعی کد خبر: 422553 18:42 - 1401/03/01

دادستان کرمانشاه:

80 درصد تیراندازی‌ها در کرمانشاه بدون خسارت است

80 درصد تیراندازی‌ها در کرمانشاه بدون خسارت است

مرصاد نیوز: به گفته دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه حدود 80 درصد از تیراندازی هایی که در کرمانشاه صورت می گیرد، بدون خسارت جانی و مالی است و تنها به قصد ترساندن انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، شهرام کرمی در نشست اعضای شورای قضایی استان کرمانشاه با دادستان کل کشور که ظهر امروز(یکم خرداد) برگزار شد، بااشاره به اقدامات دستگاه قضایی کرمانشاه، اظهارکرد: در همه حوزه ها تلاش شده تا بتوانیم اقداماتی را برای اجرایی شدن سند تحول قضایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: با این وجود در حال حاضر دو مشکل اساسی در شهر کرمانشاه وجود دارد که باعث ایجاد ناامنی شده است.

دادستان کرمانشاه افزایش سرقت های خرد را یکی از این مشکلات عنوان کرد و گفت: سال 1400 آمار سرقت های خرد در کرمانشاه حدود 23 هزار و 700 فقره بود که نسبت به سال قبل از آن حدود 17.5 درصد رشد داشته که میانگین کشوری آن حدود 19 درصد است.

وی یادآورشد: در سطح شهر کرمانشاه حدود دو هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب زندگی می کنند، درحالی که ظرفیت کمپ های ما حدود 400 نفر است، بنابراین حدود 1600 نفر دیگر داریم که در طول شبانه روز در سطح شهر رها هستند وبرای تامین مواد و مایحتاج خود دست به سرقت های خرد می زنند.

کرمی اضافه کرد: اگر  هر روز فقط  10 درصد از این افراد دست به سرقت بزنند، روزانه 160 سرقت خواهیم داشت، درحالیکه امکانات و نیروی انتظامی ما هم برای جلوگیری از این سرقت ها به اندازه کافی نیست و در نهایت وجود این سرقت ها نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

وی در ادامه از تیراندازی با سلاح هم به عنوان مشکل دیگر در شهر کرمانشاه یاد کرد که باعث ایجاد حس ناامنی بین شهروندان شده است.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: در این راستا کمیته ای را در دستگاه قضایی استان تشکل داده ایم که در آن به پرونده تیراندازی ها رسیدگی می شود.

وی از وجود فرهنگ اسلحه دوستی در منطقه زاگرس و همجواری کرمانشاه با اقلیم کردی و همچنین عربی عراق به عنوان مهمترین دلایل بالا بودن آمار تیراندازی ها در کرمانشاه یاد کرد و گفت: در کشور ترکیه کارخانجات زیاد ساخت اسلحه وجود دارند که تولیدات خود را به منطقه اقلیم کردستان عراق سرریز می کنند که بخشی از آن به شکل قاچاق وارد کشورمان می شود.

کرمی با بیان اینکه سال گذشته بیش از شش هزار سلاح قاچاق در کرمانشاه کشف و ضبط شده است، گفت: هرچند که حدود 80 درصد از تیراندازی هایی که در سطح شهر کرمانشاه انجام می گیرد بدون خسارت جانی و مالی است و تنها برای ترساندن صورت می گیرد، اما باز هم وقوع آن حس ناامنی را بین مردم ایجاد می کند.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها