سرویس: اجتماعی کد خبر: 422570 14:49 - 1401/03/02

معاون فنی معاونت امور بهداشتی کرمانشاه خبرداد؛

۸۱ درصد جمعیت کرمانشاه علیه کرونا واکسینه شدند/ تعطیلی مراکز تجمیعی به منظور انجام واکسیناسیون

۸۱ درصد جمعیت کرمانشاه علیه کرونا واکسینه شدند/ تعطیلی مراکز تجمیعی به منظور انجام واکسیناسیون

مرصاد نیوز:معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:تاکنون ۸۰.۷ درصد جمعیت پنج سال به بالا در استان کرمانشاه نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: تاکنون مجموعا بیش از سه میلیون و ۵۵۸ هزار دوز واکسن در استان کرمانشاه تزریق شده است‌.

وی افزود: تزریق یک میلیون و ۵۳۳ هزار دوز واکسن در نوبت اول، یک میلیون و ۳۶۰ هزار دوز در نوبت دوم و ۶۶۰ هزار دوز نیز در نوبت سوم انجام گرفته است.

شاه آبادی تصریح کرد: ۹۴.۶ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال نوبت اول و ۸۵.۵ درصد این افراد نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین ۴۶.۵ درصد  افراد بالای ۱۸ سال نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کرده اند.

شاه آبادی تصریح کرد: ۲۱ درصد کودکان پنج تا ۹ سال و ۴۰ درصد رده سنی ۹ تا ۱۲ سال نیز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: مجموعا برای ۸۰.۷ درصد جمعیت پنج سال به بالا نوبت اول و برای ۷۱.۷ درصد جامعه هدف نوبت دوم واکسن تزریق شده است.

شاه آبادی از تعطیلی مراکز تجمیعی به منظور انجام واکسیناسیون خبر داد و گفت: در حال حاضر در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت در محلات شهری و خانه های بهداشت در مناطق روستایی هر روز به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح تا ۱۴ تزریق واکسن کرونا انجام می شود.

وی با بیان اینکه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش پیدا کرده، افزود: انجام واکسیناسیون و تکمیل زنجیره آن به ویژه در نوبتهای سوم و چهارم بسیار حائز اهمیت است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها