سرویس: اجتماعی کد خبر: 422584 19:55 - 1401/03/02

رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه خبرداد؛

جریمه 10 میلیون تومانی در انتظار پارکینگ‌داران کرمانشاهی

جریمه 10 میلیون تومانی در انتظار پارکینگ‌داران کرمانشاهی

مرصاد نیوز: رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه با تاکید بر اینکه همه پارکینگ‌داران مکلف هستند که نرخ نامه را بصورت بنر در درب ورودی پارکینگ‌ها نصب کنند، گفت: در صورت عدم نصب نرخ‌نامه مبلغ 10 میلیون تومان جریمه خواهند شد.

محمدهادی ارباب در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: حدود 150 پارکینگ در سطح شهر کرمانشاه داریم.

رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی کرمانشاه گفت: براساس مصوبه صورت گرفته، نرخ پارکینگ خوردو در شهر کرمانشاه مبلغ ورودی 5 هزار تومان تا ۳ ساعت و بیشتر از آن مبلغ 7 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه این نرخ نامه به تمامی پارکینگ‌ها ارائه شده و مکلف هستند که آنرا بصورت بنر به درب ورودی پارکینگ‌ها نصب کنند، بیان کرد: اما متاسفانه اغلب افراد رعایت نمی کنند.

ارباب با بیان اینکه تعدادی از این پارکینگها بصورت اجاره ای هستند و سالانه جابجا می شوند و مجوز کسب ابطال می شود، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد پارکینگ‌های دارای پروانه کسب شهر کرمانشاه حدود 80 درصد هستند.

وی در خصوص قوانین صنفی و مجوزها اظهار داشت: طبق قانون پارکینگ ها باید دوربین مدار بسته، کف مناسب و دیوارکشی باشند، همچنین قبض امانت داری معتبر و متصدی آموزش دیده داشته باشند.

ارباب با اشاره به آتش سوزی های احتمالی در پارکینگ خودرو گفت: در مصوبه جدید پارکینگ داران ملزم به اخذ مجوز ایمنی از سازمان آتش‌نشانی هستند.

رئیس اتحادیه شرکت‌های خدماتی با اشاره به اینکه دریافت هرگونه مبلغی بالاتر از نرخ نامه مصوب غیرقانونی بوده، خاطر نشان کرد: متاسفانه اعمال جریمه ها بازدارنده نیست و مشکل دیگر این است که اکثریت این پارکینگ‌ها بصورت استیجاری و متعلق به ارگان‌های دولتی است که بصورت مزایده و با اجاره بالا به شرکت‌های خدماتی واگذار می‌شود.

این مسؤل صنفی با تاکید بر اینکه همه پارکینگ‌داران مکلف هستند که نرخ نامه بصورت بنر در متراژ یک در یک و نیم متر درب ورودی پارکینگ‌ها نصب کنند، خاطر نشان کرد: در صورت عدم نصب مبلغ 10 میلیون تومان جریمه خواهند شد و این مصوبه تا ظرف دو هفته آینده باید اجرایی شود.

ارباب عنوان کرد: با توجه به کمبود نیروی نظارتی اصناف طی جلسه ای مصوب شده که تعزیرات حکومتی، نیرو انتظامی، مشاغل شهری شهرداری، معاونت اجتماعی دادگستری و اماکن با این اتحادیه تعامل بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص قیمت اجاره پارکینگها یادآوری کرد: درخواست ما از ارگان‌های دولتی این است که ابتدا نظر کارشناسی اتحادیه مربوطه را کسب و سپس اقدام به برگزاری مزایده و اعلام قیمت کنند تا از وقوع عقد هرگونه قرارداد غیرمنطقی با قیمت نامتعارف جلوگیری شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها