سرویس: اجتماعی کد خبر: 423902 14:35 - 1401/04/09

مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه خبرداد؛

48 هزار داوطلب کنکور در کرمانشاه با یکدیگر رقابت می کنند/ برگزاری آزمون سراسری در ۲۷ حوزه امتحانی

48 هزار داوطلب کنکور در کرمانشاه با یکدیگر رقابت می کنند/ برگزاری آزمون سراسری در ۲۷ حوزه امتحانی

مرصاد نیوز: مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: تعداد داوطلبین شرکت کننده در کنکور امسال از کرمانشاه 48 هزار و 34 نفر شامل 29 هزار و 83 داوطلب زن و 18 هزار و 951 داوطلب مرد است که شمار آنها نسبت به سال قبل بیش از چهار هزار نفر افزایش یافته است.

سجاد دادفر در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور آزمون سراسری دانشگاه ها از روز چهارشنبه مورخ هشتم تیر ماه در کرمانشاه آغاز شده و تا روز شنبه مورخ یاز هم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در صبح روز چهارشنبه مورخ هشتم تیر ماه داوطلبین رشته هنر و طی امروز پنج شنبه داوطلبین رشته های علوم انسانی و ریاضی با یکدیگر به رقابت پرداختند همچنین در روزهای جمعه دهم تیر ماه داوطلبین رشته علوم تجربی و شنبه یازدهم ماه جاری داوطلبین رشته زبان‌های خارجی باهم رقابت می کنند.

مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: تعداد داوطلبین شرکت کننده در کنکور امسال از کرمانشاه 48 هزار و 34 نفر شامل 29 هزار و 83 داوطلب زن و  18 هزار و 951 داوطلب مرد است که شمار آنها نسبت به سال قبل بیش از چهار هزار نفر افزایش یافته است.

دادفر تصریح کرد: بیشترین تعداد شرکت کننده در آزمون سراسری دانشگاه ها طی امسال با 24 هزار و 30 نفر به داوطلبین رشته علوم تجربی اختصاص یافته که مجموعا نیمی از شمار داوطلبین کنکور را شامل می شوند‌.

وی شمار داوطلبین رشته علوم انسانی را 13 هزار و 452 نفر و داوطلبین رشته ریاضی را دو هزار و 820 نفر اعلام و عنوان کرد: حدود شش درصد داوطلبین کنکور امسال مربوط به فارغ التحصیلان رشته ریاضی و 28 درصد هم مربوط به فارغ التحصیلان رشته علوم انسانی هستند.

 مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: همچنین در گروه هنر دو هزار و 535 نفر و در گروه زبان های خارجی پنج هزار و 197 نفر داوطلب با یکدیگر رقابت می کنند که به ترتیب پنج و ۱۱ درصد از مجموع داوطلبین استان را به خود اختصاص داده اند.

دادفر از برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها در 14 حوزه اصلی کرمانشاه و 13 شهرستان خبر داد و افزود: آزمون سراسری کنکور در سطح شهر کرمانشاه در دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها