سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 424077 09:16 - 1401/04/15

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

اعمال مصوبه سران قوا از راهکارهای کنترل بازار اجاره مسکن است

اعمال مصوبه سران قوا از راهکارهای کنترل بازار اجاره مسکن است

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تنظیم بازار اجاره مسکن از طریق اعمال مصوبه سران قوا راهکاری برای کنترل بازار اجاره مسکن است که میزان افزایش در تهران، کلانشهرها و شهرهای کوچک از میزان مصوب بالاتر نرود و در این راستا اگر ضمانت های اجرایی وجود ندارد، پیش بینی های لازم را لحاظ کنند.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، درباره راهکارهای کنترل بازار اجاره مسکن، اظهار داشت: به منظور ساماندهی بازار اجاره مسکن باید از خالی نگهداشتن خانه های موجود جلوگیری شود و مسئولان ذی ربط همه تلاش خود را با استفاده از ظرفیت‌های های موجود یا اصلاح قوانین به کار گیرند تا خالی گذاشتن خانه ها مقرون به صرفه نباشد و افراد مجبور شوند خانه هایشان را اجاره دهند.

وی افزود: تنظیم بازار اجاره مسکن از طریق اعمال مصوبه سران قوا نیز راهکار دیگری برای کنترل بازار اجاره مسکن است که میزان افزایش در تهران، کلانشهرها و شهرهای کوچک از میزان مصوب بالاتر نرود و در این راستا اگر ضمانت های اجرایی وجود ندارد، پیش بینی های لازم را لحاظ کنند.

قادری تصریح کرد: همچنین از طریق انجام بازرسی توسط بازرسان با موارد تعلل و کوتاهی در اجرای مصوبه سران قوا تحت عنوان کنترل اجاره بها، برخورد شود.

وی عنوان کرد: در میان مدت و بلند مدت نیز کاری که ضروری است و اکنون توسط دولت و مجلس دنبال می شود اجرای قانون جهش تولید مسکن است تا عرضه مسکن در بخش دولتی افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور کنترل تقاضا برای مسکن می توان از ابزارهایی چون وضع هزینه ها و عوارض نوسازی بهره گرفت تا افراد به میزان نیاز خود، واحدهای مسکونی را تقاضا کنند و اگر با متراژ پایین ترین نیازشان پاسخ داده می شود، مسکنی با متراژ بالاتر تقاضا نکنند که راهکار آن افزایش هزینه های نوسازی است تا فضای خالی در بخش مسکونی نداشته باشیم‌.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها