سرویس: اجتماعی کد خبر: 425209 06:27 - 1401/05/15

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

هیئات مذهبی همواره‌ در فرهنگ سازی برای تبیین حماسه عاشورا پیشتاز بودند/ کرمانشاه شهر دو دانگ و چهار دانگ

هیئات مذهبی همواره‌ در فرهنگ سازی برای تبیین حماسه عاشورا پیشتاز بودند/ کرمانشاه شهر دو دانگ و چهار دانگ

مرصاد نیوز: عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت:هیئات مذهبی همیشه در فرهنگ سازی برای تبیین حماسه عاشورا پیشتاز بوده اند و امروز هم با تمام توان پای کار آمده اند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: امروز هیئات مذهبی نقشی کلیدی در ترویج فرهنگ حسینی دارند و عموما احیای شعائر دینی و اقامه عزای حضرت سیدالشهدا(ع) توسط آنها انجام می شود.

وی افزود: همچنین امروز هیئات مذهبی پرچمدار نشر معارف حسینی در کشور هستند و استان کرمانشاه هم از این قاعده مستثنی نیست.

حجت الاسلام حسینی کیا تصریح کرد: استان کرمانشاه دروازه عتبات عالیات بوده و از قدیم الایام هیئات مذهبی در این استان نقش آفرینی کرده اند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از قدیم  کرمانشاه به دو دانگ و چهار دانگ معروف بوده به این معنا که دو دانگ آن متعلق به مردم کرمانشاه و چهار دانگ دیگر متعلق به حضرت سیدالشهدا(ع) بوده که همگی نشات گرفته از همین حضور هیئات مذهبی است.

حجت الاسلام حسینی کیا گفت: امروز هم مردم مومن و متدین استان کرمانشاه در ترویج شعائر دینی و احیای اقامه عزای حضرت سیدالشهدا(ع) نقشی کلیدی دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: حضور پرشور مردم در مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) از عشق و علاقه وافر  آنها به امام حسین(ع) نشان دارد.

حجت الاسلام حسینی کیا تصریح کرد: هیئات مذهبی همیشه در فرهنگ سازی برای تبیین حماسه عاشورا پیشتاز بوده اند و امروز هم با تمام توان پای کار آمده اند و در زمره پرچمداران مبارزه با انحرافات و امر به معروف و نهی از منکر و احیای ارزش‌ها بوده اند.

وی افزود: هیئات مذهبی همواره در صحنه بوده اند و به نوعی لبیک گویان ولیعصر(عج ...) محسوب می‌شوند که امیدواریم تلاشهای آنها بتواند زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان(عج ا‌‌‌...) شود‌.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها