سرویس: اجتماعی کد خبر: 425290 08:52 - 1401/05/18

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه خبرداد؛

کاهش ۹۰ درصدی میزان آبدهی منابع آبی استان کرمانشاه

کاهش ۹۰ درصدی میزان آبدهی منابع آبی استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه از کاهش ۹۰ درصدی میزان آبدهی منابع آبی خبرداد.

رضا داوودی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: متاسفانه در سنوات گذشته نزولات کمی در کشور داشتیم و استان کرمانشاه نیز در این راستا بدترین استان در سراسر کشور بوده و کمترین میزان بارش را داشته است. 

مدیر عامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر در بسیاری از منابع آبی ۹۰ درصد میزان آبدهی نسبت به سنوات قبل کاهش آبدهی داریم.

وی خاطرنشان کرد: این امر سبب شده به سختی برای شهرستان‌ها و روستاها تامین آب داشته باشیم به طوری که در برخی از نقاط استان به خصوص در مناطق روستایی بسیاری از چاه ها خشک شده و توان آبرسانی ندارند و مجبوریم به صورت سیار آبرسانی داشته باشیم.

داوودی گفت: در بسیاری از شهرستان ها از جمله شهرستان هرسین، کرمانشاه و... منابع تامین آبی ما را نگران کرده و باید مردم بیشتر رعایت کنند و از مصارف غیرضروری اجتناب کنند تا بتوانیم توزیع عادلانه را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: جهت جلوگیری و مدیریت مصرف آب برنامه‌های آموزشی و بازدارنده را مد نظر داریم و در نظر داریم همزمان با بازگشایی مدارس طرح پلیس آب را برای نظارت بر مدیریت مصرف آب در شهرستان ها برگزار کنیم.

داوودی بیان داشت: همچنین در بحث برنامه های بازدارنده در نظر داریم اداراتی که بیشترین مصرف را داشته باشند با تذکر مواجه شوند و در بحث مشترکین خانگی نیز آندسته که مصرف بیشتری داشته باشد به صورت پلکانی بهای مصرفی آنها افزایش می‌یابد و به لحاظ اقتصادی متضرر خواهند شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها