سرویس: اجتماعی کد خبر: 425610 11:00 - 1401/05/26

مسئول مرکز آفرینش های هنری بسیج کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

موفقیت 42 نوجوان کرمانشاهی در پویش استعدادیابی مداحی/ برترین ها راهی برنامه بچه های هیئت شدند

موفقیت 42 نوجوان کرمانشاهی در پویش استعدادیابی مداحی/ برترین ها راهی برنامه بچه های هیئت شدند

مرصاد نیوز: مسئول مرکز آفرینش های هنری بسیج کرمانشاه گفت: در پویش استعدادیابی مداحی تحت عنوان "سوگواره دروازه کربلا" 42 نوجوان کرمانشاهی انتخاب شدند.

 رسول جنتی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: هر مکتبی برای انسان ها راه و رسمی دارد، مسلمانان برای حفظ اهداف امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورا تلاش ویژه ای دارند چرا که مهمتر از همه ایثار و فداکاری و رساندن پیام امام حسین(ع) به سراسر جهان است، یکی از بزرگترین مصادیق این فرهنگ بزرگ اسلامی مداحی است مداحی نوعی الگودادن به مخاطبان و شخصیت پردازی اجتماعی است، در قالبی که پیام اصلی امام حسین(ع) به گوش جهانیان رسانده شود.

مسئول مرکز آفرینش های هنری بسیج کرمانشاه افزود: به همین منظور پویش سوگواره دروازه کربلا برای اولین بار بصورت خودجوش با هدف استعدادیابی از بین نوجوانان و جوانان مداح کرمانشاهی و تربیت مداحان در تراز انقلاب اسلامی انجام شد.

وی گفت: پس از یک ماه فراخوان و تبلیغات از طریق رسانه ها، 150 اثر به دبیرخانه سوگواره ارسال و تعداد 42 اثر با نظر هیئت داوران انتخاب شد.

جنتی گفت: این 42 نفر طی یک دوره چهار روزه بصورت حضوری و مجازی در باشگاه مهارت آموزی مرکز آفرینش های هنری توانمند می شوند.

وی گفت: کارگاه مجازی در روزهای 26، 27 و 28 مرداد در اپلیکیشن واتساپ و دوره حضوری روز شنبه 29 مرداد ماه در تالار وحدت برگزار می شود.

جنتی بیان کرد: این افراد برگزیده برای شرکت در برنامه تلویزیونی "بچه های هیئت" آماده می شوند که از شبکه زاگرس پخش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هیئت ها باید به پایگاه های تربیت مداح انقلابی و جهادی تبدیل شوند که در این راستا باید اشعار، رفتار، اندیشه ها و عملکرد هیئت ها و مداحان در تراز اندیشه های امامین انقلاب و گفتمان انقلاب اسلامی باشد.

گفتنی است پویش سوگواری دروازه کربلا ویژه نوجوانان و جوانان پسر کرمانشاهی تا سن ۱۷ سال در استان کرمانشاه است.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها