سرویس: اجتماعی کد خبر: 426910 12:10 - 1401/07/02

در گفتگوی مرصاد با رزمنده دفاع مقدس مطرح شد؛

از جایزه گروهک‌های ضدانقلاب برای "سر" این رزمنده تا یک دهه خدمت در بیمارستان های صحرایی

از جایزه گروهک‌های ضدانقلاب برای "سر" این رزمنده تا یک دهه خدمت در بیمارستان های صحرایی

مرصاد نیوز: "سیدعیسی اجاق" از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که تقریبا در همه عملیاتها حضور داشته تا آنجایی که ضد انقلاب برای سرش جایزه تعیین کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هفته دفاع مقدس بهانه ای است برای یادآوری هشت سال ایستادگی و  رشادت و از خودگذشتگی غیور مردانی که اقتدار و استقلال امروز ایران را رقم زدند؛ فرصتی است تا یاد کنیم از تمام آنان که سرود جاودانگی را با نوای کاروان حسین(ع) و مکتب عاشورا همگام و همنوا شدند.

مرصادنیوز: لطفا خودتان را برای مخاطبان معرفی کنید؟

"سیدعیسی  اجاق"  هستم. متولد ۱۳۴۲ از شهرستان سنقر

مرصادنیوز: از اولین حضورتان در اوایل زمزمه های انقلاب بگویید.

از روزهای آغازین نهضت حضرت امام خمینی رحمة الله علیه با سیل خروشان امت اسلامی همراه شدم توسط شهربانی شهرستان قروه در سال ۱۳56 که دانش آموز مقطع دبیرستان بودم دستگیر و سپس به واسطه فامیل و اخذ تعهد کتبی آزاد شدم.

مرصادنیوز: همکاری شما با نهادهای انقلابی از کجا آغاز شد؟

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل گروههای حافظ انقلاب با جمعی از دوستان با کمک ژاندارمری قروه تحت عنوان "جوانمرد" حفاظت از محله های اصلی شهر را به عهده گرفته و در سال ۵۸ بعد از تعطیلی دبیرستان به عنوان پاسدار ذخیره به مدت سه ماه در مبارزه با ضد انقلاب با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که تازه شکل گرفته بود همکاری کردم.

سپس جهت ادامه تحصیل در دبیرستان به صورت پاره وقت بیشتر در شب ها به عنوان عضو افتخاری همکاری می کردم در سال ۵۹ علاوه بر فعالیت به تشکیل هسته های بسیج به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمدم.

مرصادنیوز: در زمان جنگ در چه مناطقی حضور داشته اید؟

در عملیات های متعدد در کردستان و سپس اعزام به گیلانغرب در تنگه حاجیان ادامه خدمت دادم در سال ۱۳۶۰ در سپاه قروه در بخش سریش آباد مسئولیت سپاه بخش را عهده دار شدم و در مهر ماه سال ۱۳۶۰ با ارتباط با حاج آقای ایزدی که سمت معاون سپاه کردستان را داشتن به سپاه کردستان مستقر در سنندج پیوستم و با کمک و همراهی برادر سبحانی از شهرستان بیجار بسیج مستضعفین کردستان را پایه گذاری کردم.

در اکثر عملیات های مبارزه با ضد انقلاب حضور جدی داشتم تا جایی که ضد انقلاب برای سر اینجانب هدیه تعیین کرده بود.

مرصادنیوز: از چگونگی ادامه تحصیل بگویید.

در سال ۶۳ در دانشگاه رشته پیراپزشکی قبول شدم و برای ادامه تحصیل به تهران رفته اما همواره در جبهه حضور داشتم.

مرصادنیوز: در چه عملیاتهایی حضور داشتید؟

در سال ۶۵ در عملیات کربلای 4، 5 و 8  حضور داشته و بعد از فارغ التحصیلی به عنوان مسئول اورژانس در منطقه سلیمانیه و سپس بهداری غرب در عملیات کربلای ۱۰ بیت المقدس ۳ و ۶  به عنوان مسئول محور درمانی بانه سردشت حضور داشته و قریب به ۱۰ سال در بیمارستان صحرایی و اورژانس در دوران دفاع مقدس در مناطق غربی کشور مشغول خدمت بودم.

مرصادنیوز: در چه سالی مجروح شدید؟

در سال ۱۳۶۶ در بمباران شیمیایی سردشت حضور داشته و مجروح شدم ولی به دلیل مسئولیت و شرایط حاکم به شهر همچنان به کار و فعالیت ادامه دادم تا زمانی که دوستان بنده را به اجبار انتقال دادند.

مرصادنیوز: از ارزشهای دفاع مقدس برایمان بگویید.

همه اقشار مردم، خصوصاً جوانان این مرز و بوم بدانند که دفاع مقدس یک حادثه بی نظیر و بی بدیل تاریخی است.

نه تنها به دلیل مقاومت و پایمردی ملت بزرگ ایران در مقابل هجمه ها بلکه به دلیل ایجاد جلوه های بی همتای همدلی و صفا صمیمیت و خلق یک "متد" (روش) جدید از دفاع و مبارزه در مقابل دشمن که آن را جزو معارف ارزشمند دفاع مقدس میدانیم.  

به مقاومت 2887 روزه این ملت باید افتخار کرد که در اوج مظلومیت یک وجب از خاک خود را به دشمن نداد و در مقابل استکبار جهانی مردانه ایستاد و دستاورد این نبرد پیروزمند امروز در عرصه‌های مختلف این کشور از جمله در زمینه صنعت دفاعی و علوم پزشکی و قدرت نظامی برتر در منطقه و دنیا و در نهایت ایجاد قدرت بازدارندگی از آثار آن است که به باور اینجانب انقلاب و نظام را بیمه کرده است.

 بر خود لازم می‌دانم که از شجاعت ملت بزرگ ایران در حماسه دفاع مقدس و ایجاد یک بستر و ظرفیت دفاعی همراه با عزت و سربلندی تشکر کنم بی شک همراهی آحاد ملت ایران یک پشتوانه عظیم و درخشان است که می‌تواند نظام و انقلاب را در بزنگاه‌های مختلف از تیررس اجانب در امان نگه دارد.

مرصادنیوز: صحبت پایانی شما؟

به سهم خود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدافعین حرم و مدافعین امنیت و سلامت درود می فرستم و از خداوند متعال می خواهم ما را در زمره مجاهدین این مسیر نورانی قرار دهد. انشاالله

 

مرصادنیوز: این پایگاه خبری هم ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای والامقام و گلگون کفن ایران اسلامی و جنگ تحمیلی، عزت، سربلندی و سلامتی جانبازان سرفراز و آزادگان غیور را از درگاه خداوند مسئلت دارد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها