سرویس: اجتماعی کد خبر: 428998 08:50 - 1401/09/10

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خبر داد؛

آمادگی 5 گرمخانه‌ در کرمانشاه برای پذیرش بی‌خانمان‌ها

آمادگی 5 گرمخانه‌ در کرمانشاه برای پذیرش بی‌خانمان‌ها

مرصاد نیوز: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از فعالیت 5 گرمخانه یا سرپناه در سطح استان کرمانشاه خبر داد و گفت: فعالیت آنها در فصل زمستان از ساعت ۱۸ عصر تا ۸ صبح است.

فرحناز محمدی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از فعالیت 5 گرمخانه یا سرپناه در سطح استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این سرپناه ها در طول سال آماده پذیرش افراد بی خانمان می باشد و فعالیت آنها در فصل زمستان از ساعت ۱۸ عصر تا ۸ صبح است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پذیرش گرمخانه های استان حدود 230 نفر است، افزود: در این گرمخانه ها علاوه بر توزیع یک وعده غذای گرم و صبحانه خدماتی همچون امکان استحمام، توزیع بسته های بهداشتی و ماسک نیز ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه در شهر کرمانشاه 3 گرمخانه فعال است، گفت: ظرفیت هر کدام 40 نفر است، اما یکی از گرمخانه ها با توجه به اینکه در مرکزیت شهر قرار گرفته و تعداد مراجعه کنندگان بیشتر است ظرفیت آن به 80 نفر افزایش پیدا کرده است.

محمدی با بیان اینکه سه مورد از گرمخانه در شهرستان کرمانشاه و ۲ مورد دیگر در شهرستان‌های کنگاور و اسلام آبادغرب دایر است تصریح کرد: سرپناه و مراکز گرمخانه‌ای به صورت تفکیک شده زنانه و مردانه بوده که در شهر کرمانشاه یک مرکز زنانه و ۲ مرکز مردانه برای مراجعه کننده‌ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت گرمخانه‌ها در تمام طول سال به طور مستمر بوده و تنها مرکز گرمخانه‌ای واقع در شهرستان سرپل‌ذهاب تنها در فصول سرد سال فعالیت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مردم در صورت مشاهده افراد بی خانمان یا کارتن خواب می توانند با شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها