سرویس: اجتماعی کد خبر: 430687 12:29 - 1401/11/01

دبیر ستاد اعتکاف استان کرمانشاه خبر داد:

ثبت نام اعتکاف در کرمانشاه از 6 بهمن آغاز می‌شود

ثبت نام اعتکاف در کرمانشاه از 6 بهمن آغاز می‌شود

مرصاد نیوز: دبیر ستاد اعتکاف استان کرمانشاه گفت: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف از ششم بهمن در کرمانشاه آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اعتکاف یا ایام البیض به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری گویند که به باور مسلمانان، ایام البیض ماه های رجب، شعبان و رمضان، دارای فضیلت بسیار است.

اعتکاف در لغت به معنای اقامت کردن و ماندن در جایی است، اما در شرع اسلام ، اعتکاف باید در مکانی مقدس برای تقرب جستن به خداوند صورت گیرد و اعتکاف در اصطلاح فقهی نوعی عبادت است که انسان سه روز یا بیشتر در مسجد مقیم می شود و هر سه روز را روزه گرفته و به عبادت و راز و نیاز با خدا می پردازد.

عباس سروری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از ثبت‌نام برای مراسم معنوی اعتکاف امسال در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: ثبت نام برای حضور در مراسم معنوی اعتکاف پس از دو سه سال وقفه بدلیل بیماری کرونا و امیکرون، امسال در مساجد کرمانشاه برگزار می شود.

دبیر ستاد اعتکاف استان کرمانشاه افزود: ثبت نام از روز پنجشنبه 6 بهمن در مسجد حاج شهبازخان بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء شروع و تا دوشنبه 10 بهمن ادامه دارد.

وی گفت: مراسم اعتکاف از 15 بهمن ماه مصادف با سالروز تولد حضرت علی(ع) شروع می شود و تا سه روز ادامه خواهد داشت.

سروری محل اعتکاف و ثبت نام برای خواهران را مسجد جامع شهر کرمانشاه اعلام کرد و تصریح کرد: محل اعتکاف برادران در مسجد حاج شهبازخان خواهد بود.

وی با تأکید بر به همراه داشتن وسایل شخصی، افزود: همراه آوردن موبایل، تبلت، وسایل سمعی و بصری، دوربین عکاسی ممنوع است و معتکفین بعد از شروع مراسم نمی‌توانند از مکان خارج شوند.

سروری گفت: غذای سحر و افطار نیز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بسته‌بندی کامل به معتکفین داده می‌شود و همچنین برنامه های فرهنگی نیز برای معتکفین در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اعتکاف شرایطی را فراهم می‌کند تا انسان‌ها با توشه معنوى، اعتقادى راسخ، ایمان و امیدى بیشتر، به زندگى خود ادامه دهند و خود را براى صحنه هاى خطر و جهاد در راه خدا آماده کنند و از نافرمانى او بپرهیزند و به سوى سعادت دنیا و آخرت گام بردارند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها