سرویس: اجتماعی کد خبر: 431726 01:00 - 1401/12/24

مروری بر زندگی‌نامه شهید «یاور انتظاری‌راد»؛

شهیدی که شهادت در حین خدمت آرزویش بود

شهیدی که شهادت در حین خدمت آرزویش بود

مرصاد نیوز: شهید «یاور انتظاری‌راد» دهم تیر۱۳۴۷ در یکی از محله‌های قدیمی کرمانشاه به نام سراب قنبر چشم به جهان گشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شهید «یاور انتظاری‌راد» دهم تیر۱۳۴۷ در یکی از محله‌های قدیمی کرمانشاه به نام سراب قنبر چشم به جهان گشود. او در خانواده‌ای متوسط زندگی می‌کرد. پدرش کارمند سازمان آب و مادرش خانه دار بود. از ۱۴ سالگی به عضویت بسیج می‌آید و ۶ ماه در شهرستان جوانرود مشغول خدمت به جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

در سن ۱۹ سالگی در شهرستان قصرشیرین (مرز عراق) خدمت می‌کند و در عملیات مرصاد هم شرکت داشت او همیشه عاشق شهادت بود و حتی یکبار در جبهه مورد اصابت چند ترکش از ناحیه پای چپ قرار می‌گیرد که در حال دویدن متوجه خیسی پایش در داخل پوتین می‌شود و در آن لحظه می‌فهمد که زخمی شده است او می‌گفت من برای وطنم جنگیدم. با ۲۵ ماه خدمت سربازیش را به پایان رساند. در سن ۲۲ سالگی در یکی از ارگان‌های کشور به نام بانک سپه قبول شد و مشغول خدمت گردید. او فرزندان و خانواده‌اش را به نماز اول وقت و دین اسلام و جهاد در راه خدا دعوت می‌کرد.

شهید در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۰ در یکی از خیابان‌های کرمانشاه در حال انجام وظیفه به دست سارقین مصلح با اصابت ۱۲ گلوله به شهادت رسید و جان خود را در راه جهاد و دین اسلام فدا کرد و به آرزوی دیرینه خود شهادت رسید.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها