سرویس: اجتماعی کد خبر: 432695 10:06 - 1401/12/28

بدرقه آخرین روزهای سال با بارش رحمت الهی؛

پیش‌بینی نوروزی بارانی در استان کرمانشاه

پیش‌بینی نوروزی بارانی در استان کرمانشاه

مرصادنیوز: هوای استان کرمانشاه در واپسین روزهای سال بارانی است و حال و هوای شهر را عجیب شاعرانه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در این روزهای پایانی سال شاهد نزول رحمت الهی در دیار فرهاد و شیرین نشینان هستیم؛ دیاری که زمستان آن هم عاشقانه‌ به استقبال بهار می‌رود.

این روزها که زمان درحال "دویدن" است و همه برای آمدن بهار لحظه‌شماری می‌کنند صدای نم باران و استشمام بوی زیبای باران حال و هوای عاشقانه بهار را صد چندان می‌کند.

بارش‌های نوروزی در کرمانشاه افزایش می‌یابد

نرگس حق‌پرست در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: بر مبنای تحلیل نقشه‌های هواشناسی تا روز چهارشنبه هفته جاری شاهد عبور امواجی ناپایدار از جو استان کرمانشاه خواهیم بود که سبب کاهش تدریجی دمای هوا، وزش باد، رعدوبرق و رگبار پراکنده تگرگ می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش طی امروز یکشنبه و سه‌شنبه از نمود بیشتری برخوردار است، افزود: به دنبال بارش باران در برخی نقاط شاهد آب‌گرفتگی معابر عمومی خواهیم بود.

به گفته حق‌پرست وزش باد، طی امروز یکشنبه تا صبح دوشنبه منجر به حاکم شدن گرد و غبار بر جو مناطق مرزی می‌شود.

وی افزود: در روز سه‌شنبه نیز کاهش محسوس دمای هوا، امکان وقوع رگبارهای پراکنده برف را در ارتفاعات و گردنه‌های استان کرمانشاه تقویت خواهد کرد.

حق‌پرست خاطرنشان کرد: در روزهای پایانی هفته جاری نیز در صورت استقرار این سامانه بارشی، میزان بارندگی پراکنده و اندک پیش‌بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده میزان بارش در نوروز امسال نسبت به قبل بیشتر و دمای هوا نیز سردتر است‌ همچنین بیشترین بارش در نیمه نخست تعطیلات نوروزی پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری ۲۷۰ میلیمتر بارش در استان کرمانشاه به ثبت رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه بارش در سال زراعی گذشته ۱۲ درصد افزایش و نسبت به دوره بلندمدت ۱۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نزولات آسمانی در این روزهای پایانی سال و پیش‌بینی نوروزی بارانی برای آسمان کرمانشاه  را به فال نیک می‌گیریم و زمزمه می‌کنیم سالی که نکوست از بهارش پیداست...

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها