سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 432727 15:09 - 1401/12/29

امام جمعه پاوه مطرح کرد؛

ضرورت تذکر به هنجارشکنان در ماه رمضان

ضرورت تذکر به هنجارشکنان در ماه رمضان

مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان پاوه گفت: متولیان امر به هنجارشکنان در ماه رمضان تذکر دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ماموستا ملاقادر قادری در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی برای ماه مبارک رمضان اظهار داشت: همه باید در حفظ حریم ماه مبارک رمضان و رعایت شئون این ماه جدیت به خرج داده و بکوشیم سیمای شهر ما سیمایی قرآنی و رمضانی باشد.

 

وی با بیان اینکه همه باید احترام ماه رمضان را حفظ کنند، گفت: از ادارات متولی انتظار می‌رود بر کار رستوران‌هایی که در ایام ماه مبارک رمضان حسب نیاز برای مسافران غذا پخت می‌کنند، نظارت بیشتری داشته باشند و به آن‌ها تذکرات لازم داده شود که موجبات ناراحتی مؤمنان روزه‌دار فراهم نشود.

 

 ماموستا ملا قادر قادری افزود: هرساله برخی از رستوران‌ها که به بهانه پخت غذا برای شرکت‌ها در ماه رمضان به فعالیت می‌پردازند مقررات و آداب را رعایت نمی‌کنند. لذا همه باید در حفظ حریم ماه مبارک رمضان و رعایت شئون این ماه جدیت به خرج داده و بکوشیم سیمای شهر ما سیمایی قرآنی و رمضانی باشد.

 

وی گفت: خداوند متعال به مسافر و مریض اجازه داده در صورت لزوم روزه نگیرد اما به شرطی که احترام پاه رمضان را حفظ کند و حریم نظام را نشکند.

 

امام جمعه شهرستان پاوه افزود: مردم ما مردمی متدین هستند و در شب‌های رمضان چند هزار نفر از ابتدا تا انتهای شهر برای برگزاری نماز تراویح و قیام‌اللیل به مساجد می‌روند پس نباید اجازه دهیم اعمال مؤمنین روزه‌دار زیر سؤال برود و جمعی روزه‌خواری کنند و واردین تصور کنند کل مردم به مقام رمضان و قرآن بی‌توجه‌ هستند.

 

ماموستا قادری تصریح کرد: از همه تقاضا دارم در ایام ماه رمضان گرم‌تر از همیشه در نمازها حضور داشته باشند.

 

وی ادامه داد: برای بنده آبروی شهر بسیار مهم است و از دوستان امور صنفی، نیروی انتظامی، ارشاد و گردشگری انتظار دارم گشت‌های خود را در ایام ماه رمضان بیشتر کنند و به هنجارشکنان تذکرات لازم را بدهند.

 

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: شخصاً احساس می‌کنم حریم‌شکنی در سال ۱۴۰۲ بیش از سال‌های گذشته باشد پس ما باید بسیار هوشیار باشیم ان‌شاءالله در کنار هم باشیم و تخلفات جزئی احتمالی را به دست قانون بسپاریم.

 

ماموستا قادری در پایان گفت: توقع این است اداره میراث فرهنگی و گردشگری هم بر اماکن اجاره‌ای گردشگران نظارت دقیق‌تری داشته باشد و به اماکنی که مجوز فعالیت ندارند اجازه فعالیت ندهند تا خدای‌ناکرده شاهد مشکلات نباشیم.

 

وظیفه قانونی ما جلوگیری از هتک حرمت به ماه رمضان است

فرماندار پاوه نیز در سخنانی اظهار داشت: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان قطعا متوجه و متنبه کردن مردم به مسائل دینی در این ماه نزد پروردگار پاداش دارد.

 

 اردشیر رستمی نیز در این مراسم افزود: به عنوان مسلمان بر خود وظیفه می‌دانیم در مقابل احکام ماه رمضان با جدیت عمل کنیم.

 

فرماندار شهرستان پاوه گفت: وظیفه قانونی ما جلوگیری از تظاهر و تجاهر افراد در این ماه است که خواسته یا ناخواسته باعث هتک حرمت این ماه نشوند.

 

رستمی ادامه داد: توهین و اهانت بدست افراد لامذهب و تفکر سکولار در هر زمانی بوده اما با اهانت‌های بی شمار به دین و قرآن در سال جاری این قبح شکسته و امسال راحت‌تر از سال‌های گذشته با بی‌حجابی ظاهر می‌شوند.

 

وی اضافه کرد: اسلام برای ایمان‌داران ، همان اسلام است و کسانی که اعتقاد به خداوند و دین اسلام نداشتند، در این فرصت پیش آمده خود را آشکار می‌کنند که وظیفه ما این است در شهر خود نقش توجیهی و تذکری خود را بیان کنیم.

 

رستمی گفت: تظاهر به روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان که مصداق آن بیشتر کبابی‌ها است نباید صورت بگیرد زیرا پیشگیری بسیار بهتر از روزی است که به پلمب مغازه‌ها روی بیاوریم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها