سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 432741 14:19 - 1402/01/01

در سرپلذهاب صورت گرفت؛

برگزاری جشن نوروز در محوطه کتیبه تاریخی آنوبانی‌نی سرپل‌ذهاب

برگزاری جشن نوروز در محوطه کتیبه تاریخی آنوبانی‌نی سرپل‌ذهاب

مرصاد نیوز: مراسم جشن نوروز به همت اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سرپل‌ذهاب در محوطه کتیبه تاریخی نقش برجسته آنو بانی‌نی شهرستان برگزار شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مراسم جشن نوروز به همت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سرپل‌ذهاب با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین و مردم و هنرمندان شهرستان در محوطه کتیبه تاریخی نقش برجسته آنوبا‌نی‌نی شهرستان برگزار شد .   

 

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در این مراسم ضمن تبریک عید نوروز، گفت: شهرستان سرپل‌ذهاب قدمتی پنج هزار ساله دارد و دارای 124 اثر ثبت شده تاریخی در آثار ملی است که بیانگر تاریخ و تمدن این شهر است برهمین اساس برای معرفی این شهر باید تلاش و کوشش مضاعف داشته باشیم.

 

   صدراله بابلی افزود : اقدام اداره میراث فرهنگی در برگزاری جشن نوروز قبل از شروع سال تحویل ارزشمند است و بسیاری از نقاط استان از موقعیتی که سرپل‌ذهاب دارد، بهره‌مند نیستند، لذا ما باید از این موقعیت نهایت استفاده را ببریم. 

 

  وی تصریح کرد : علاوه بر شرایط تاریخی، شرایط اقلیمی و آب و هوایی سرپل‌ذهاب بسیار مطبوع و دلنشین است که باید تلاش کنیم شهرستان را به خوبی معرفی کرده و مسافران و گردشگران را برای مسافرت به این شهرستان ترغیب نماییم . 

 

پایان بخش مراسم جشن نوروز در محوطه تاریخی فرهنگی آنوبانی‌نی سرپل‌ذهاب برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط هنرمندان شهرستان بود .

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها