سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 432747 16:45 - 1402/01/01

توسط فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب مطرح شد؛

هشدار‌هایی به شهروندان و مسافران برای پیشگیری از سرقت در ایام تعطیلات نوروز

هشدار‌هایی به شهروندان و مسافران برای پیشگیری از سرقت در ایام تعطیلات نوروز

مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب با بیان هشدار‌هایی به شهروندان و مسافران برای پیشگیری از سرقت در ایام تعطیلات نوروز، گفت: با رعایت نکات ایمنی می‌توان مجرمان حرفه‌ای را در سرقت‌ها ناکام گذاشت.

سرهنگ هوشنگ مبارکی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، با هشدار‌هایی به شهروندان و مسافران برای پیشگیری از سرقت در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: رعایت برخی نکات ظریف، اما بسیار مهم می‌تواند بیشترین تأثیر را در ناکام گذاشتن مجرمان حرفه‌ای در سرقت‌ها داشته باشد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آبادغرب عنوان کرد: برای جلوگیری از سرقت منزل خود، توپی قفل را با بدنه درب هم سطح کنید و در مواقعی که مجبور به نگهداری موقت وجوه نقد و اشیای قیمتی در داخل منزل هستید، از پنهان کردن آن به صورت یک جا خودداری و از گاوصندوق سالم و مطمئن استفاده کنید.

 

سرهنگ مبارکی خاطرنشان کرد: نزد افراد ناشناس و کسانی که اعتماد کافی به آن‌ها ندارید از میزان اموال و دارایی موجود در منزل صحبت نکنید و از نوشتن نام و مشخصات خود بر روی زنگ منزل خودداری کنید. 

 

وی تأکید کرد: چنانچه در اطراف محل زندگی شما، خانه‌های خالی از سکنه و نیمه‌ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بیشتری به عمل آورید و در مواقعی که به مسافرت می‌روید از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود بخواهید از منزلتان مراقبت کنند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب بیان داشت: از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس بپرهیزید و نسبت به اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های متوقف شده یا سرنشینان آن در پیرامون منزل خود بی‌تفاوت نبوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، شماره و سایر مشخصات آن‌ها را یادداشت کنید و موارد را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید. 

 

سرهنگ مبارکی تصریح کرد: از باز کردن در به روی افراد ناشناس به ویژه، هنگام شب خودداری و این مورد را به فرزندان خود نیز یادآوری کنید، محوطه بیرون منزل خود را همواره روشن نگاه دارید و معاشرین فرزندان خود را قبل از تردد به منزلتان مورد شناسایی قرار دهید. 

 

این مقام انتظامی تأکید کرد: از افشا کردن محل نگهداری وجوه نقد، جواهرات و اشیای با ارزش خود نزد همسایگان و بستگانی که مورد اطمینان نیستند، جداً بپرهیزید و از ورود افراد ناشناس با عناوینی چون؛ متکدی، فالگیر، رمال و ... به داخل منزل خود ممانعت کنید.

 

انتهای پیام/

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها