سرویس: اجتماعی کد خبر: 432809 12:52 - 1402/01/05

تذکر جدی امام جمعه کرمانشاه در مورد غفلت حوزه میراث فرهنگی

تذکر جدی امام جمعه کرمانشاه در مورد غفلت حوزه میراث فرهنگی

مرصاد نیوز: امام جمعه کرمانشاه در مورد غفلت حوزه میراث فرهنگی در مورد برگزاری مراسمی در محوطه طاق بستان تذکر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله علماء در تذکری جدی به سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تذکر و هشدار می‌دهم کارهای خلاف شرع اسلام، اخلاق و عرف زندگی مردم به بهانه ایجاد شادی نباید در اماکن تاریخی استان کرمانشاه انجام بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: ما باحضور مردم عزیز و میهمانان گرامی از آثار تاریخی و دیدنی مخالفت نیستیم زیرا توجه به میراث فرهنگی، آثار تاریخی، مراکز گردشگری و برنامه‌های فرهنگی موجب رونق اقتصادی در استان و آشنایی بیشتر مردم نقاط مختلف کشور با ظرفیت‌های بالای گردشگری استان می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: تذکر و هشدار می‌دهم کارهای خلاف شرع اسلام، اخلاق و عرف به بهانه ایجاد شادی نباید انجام بگیرد و همه مسئولان مرتبط موظف هستند در این راستا اقدامات لازم را انجام بدهند.

ایشان با اشاره به وجود آثار باستانی متعدد همچون منطقه تاریخی طاقبستان، محوطه جهانی بیستون، تکیه معاون الملک، غار قوری قلعه و… که بازدید از آن‌ها میهمانان نقاط مختلف کشور و حتی گردشگران از سایر کشورها جذاب است، خاطر نشان ساخت: ما نه تنها مخالف توجه درست و اصولی به این بخش نیستیم، بلکه همواره توجه به توسعه گردشگری را مورد تاکید قرار داده‌ایم. زیرا که توجه به آثار باستانی می‌تواند موجب ایجاد اشتغال و رونق گردشگری شود، افزود: برای تحقق این امر باید وضعیت فعلی این اماکن، ساماندهی شود که این رسالت اصلی در حوزه میراث فرهنگی است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها