سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 432856 10:00 - 1402/01/08

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص):

حضور 200 گروه جهادی کرمانشاه برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم در نوروز امسال

حضور 200 گروه جهادی کرمانشاه برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم در نوروز امسال

مرصاد نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: دو هزار جهادگر بسیجی در قالب 200 گروه جهادی تا پایان تعطیلات نوروز در مناطق محروم استان مشغول فعالیت هستند.

 امیرحمزه خزایی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: سازمان  بسیج سازندگی در عرصه اردوهای جهادی  به عنوان متولی اصلی حرکت‌های جهادی نسبت به ثبت و سازماندهی یک‌هزار و 922گروه جهادی در سطح استان اقدام کرده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به تشکیل و راه اندازی قرارگاه‌های جهادی نوروز1402 افزود: دو هزار جهادگر بسیجی در قالب 200 گروه جهادی محلی و استانی از اول اسفند به اقصی نقاط استان کرمانشاه اعزام شده و هم اکنون مشغول ارائه خدمت به محرومان هستند.

وی با بیان اینکه این جهادگران تا پایان تعطیلات نوروزی مشغول فعالیت هستند، گفت: فعالیت گروه‌های جهادی به حوزه عمران محدود نمی‌شود، البته ‎ فعالیت ‏عمرانی در بین گروه‌های جهادی مسبوق به سابقه بوده ولی حوزه‌های فنی و مهندسی، فرهنگی، عمومی و اجتماعی نیز ‏مد نظر قرار گرفته است ‎.  

خزایی با بیان اینکه اردوهای جهادی از بارزترین بسترهای امیدآفرینی در جامعه محسوب می‌شوند و زمینه مشارکت مردم در ‏پیشرفت را فراهم می‌کنند، ادامه داد: ‏ ‎ امیدآفرینی مهمترین ثمره اردوهای جهادی به شمار می‌رود.‏

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهم فعالیتهای صورت گرفته در سال گذشته اشاره کرد و افزود: قرارگاه نوروز   1401 از پانزدهم اسفند ماه1400 لغایت پانزدهم فروردین ماه  1401 با حضور 115گروه جهادی و با ظرفیت یک هزار جهادگر تشکیل و راه اندازی شد.

این مسئول ادامه داد: همزمان با سالروز تاسیس بسیج سازندگی از 17 لغایت 27 اردیبهشت ماه سال گذشته با بکارگیری و ثبت فعالیت ده هزار نفر روز فعالیت گروه های جهادی در سطح استان، رزمایش جهادگران فاطمی1 برگزار شد.

وی گفت:  با حضور2500جهادگر بسیجی در سطح استان در عرصه های محرومیت زدایی اعم از ساخت، مرمت و تکمیل منزل نیازمندان، مرمت و تکمیل مسجد، رنگ آمیزی و بهسازی مدارس، آبرسانی، پل سازی و سایر پروژه‌ها فعالیت کردند.

خزایی عنوان کرد: در سال گذشته انواع بسته های معیشتی، بهداشت و لوازم التحریر در بین نیازمندان به تعداد900 هزاربسته توزیع شد.

وی عنوان کرد: رزمایش جهادگران فاطمی2 در قالب 350گروه جهادی و با حضور و فعالیت4000 جهادگر بسیجی از تاریخ 28/08/1401لغایت 07/09/1401 در عرصه های مختلف محرومیت زدایی برگزار شد.

این مسئول در ادامه به فعالیت بسیج سازندگی در عرصه های  فنی و محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: جهادگران در احداث200 منزل برای مددجویان با همکاری کمیته امداد استان که تعداد یک130واحدآن در چهاردهم اسفند سال جاری افتتاح شد، مشارکت و تعداد یکصد و ده منزل محرومان را تعمیر و تکمیل کردند.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع آب رسانی به مناطق محروم نیز ساخت46 مخزن ذخیره آب،13 ایستگاه پمپاژآب،لوله گذاری پلی اتیلن به طول حدود149کیلومترو لوله گذاری  گالوانیزه به طول30کیلومترتوسط جهادگران بسیجی اقدام شده که تاکنون بالغ بر70درصدپیشرفت کار داشته است.

این مسئول ادامه داد: در موضوع قیر تهاتری سهمیه سال1400نیز به مقدار1650تن جهت آسفالت راه های روستایی و بین مزارع، محوطه سازی پاسگاه های انتظامی،پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج برابر تفاهم نامه با فراجا،راهداری و شهرداری در سال 1401همکاری و مشارکت داشته است.

وی به فعالیتهای بسیج سازندگی در عرصه اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال برای163نفر و کمک اشتغال برای 900نفراز بسیجیان جویای کار و همچنین ایجادهشتاد تعاونی و 1400 صندوق قرض الحسنه در سطح نواحی استان از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها