مرصاد نیوز 21:47 - 1399/01/07
معاون استاندار کرمانشاه تشریح کرد؛

جزئیات طرح فاصله گیری اجتماعی در کرمانشاه/ اعمال ممنوعیت در تردد

مرصادنیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه جزئیات طرح فاصله گیری اجتماعی در کرمانشاه را اعلام کرد و گفت: این طرح از بامداد جمعه (فردا) آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از استانداری کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در جلسه ستاد کرونای استان کرمانشاه در تشریح طرح فاصله گیری اجتماعی برای مقابله با کرونا زمان آغاز اجرای این طرح از بامداد روز جمعه هشتم فروردین ماه اعلام کرد و اظهار داشت: مرحله نخست این طرح تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد یافت.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته طرح فاصله گیری اجتماعی پس از ۱۵ فروردین ماه نیز تا با رفع نواقص و اصلاح مواردی یک هفته دیگر ادامه می‌یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با تشریح جزئیات این طرح گفت: بر این اساس، تنها افرادی اجازه ورود به شهرهای استان را خواهند داشت که ساکن یا مقیم آن شهر بوده و مسافران اجازه تردد در شهرهای استان را ندارند و باید از کنارگذرها عبور کنند.

وی گفت: خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم و سوخت مشمول این ممنوعیت‌ها نخواهند شد.

الهی تبار همچنین بیان داشت: به موجب طرح فاصله گیری اجتماعی، مدارس، دانشگاه‌ها، پارک‌ها، استخرها و تمامی اماکن تجمع و تفرجگاه‌ها تعطیل خواهند شد و برگزاری هرگونه تجمع اعم از رسمی یا غیررسمی نیز ممنوع خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اصناف و کسب و کارها در این طرح به سه گروه تقسیم شده‌اند، افزود: گروه اول صنوفی هستند که نباید در این ایام تعطیل شوند که فروشگاه‌های مواد غذایی، میوه فروشی‌ها، داروخانه‌ها و مراکز تأمین کننده مواد غذایی مردم را شامل می‌شوند.

الهی تبار ادامه داد: گروه دوم صنوفی خواهند بود که باید در مدت اجرای این طرح تعطیل باشند که پاساژها، مراکز خرید پوشاک و البسه، قهوه خانه‌ها، تالارها، باشگاههای ورزشی، بازارروزها، سینماها، خدمات چاپ و آتلیه‌ها شامل آن می‌شوند.

الهی تبار افزود: واحدهایی که از تعطیلی خود در مدت اجرای این طرح ممانعت کنند به مدت یکماه پلمب خواهند شد.

به گفته وی، گروه سوم صنوفی خواهند بود که به صلاحدید استان می‌توانند به طور محدود ارائه خدمات دهند که شامل دفاتر پیش خوان پلیس بعلاوه ۱۰، هتل‌ها و پایانه‌های مسافربری می‌شود.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: در مدت اجرای طرح فاصله گیری اجتماعی ادارات نیز با حداکثر یک سوم نیروی انسانی خود خدمات ضروری را به مردم ارائه می‌دهند.

الهی تبار در مورد نحوه شناسایی افراد غیربومی و مسافران در استان نیز اظهار داشت: بر اساس این طرح، نحوه شناسایی افراد غیربومی با پلاک خودروها، کارت ملی یا شناسنامه و بیمه نامه صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: ضمانت اجرای طرح فاصله گیری اجتماعی نیز جریمه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف یک ماهه خودرو خواهد بود و مسئولیت میدانی ترددها نیز با نیروی انتظامی است.

معاون استاندار کرمانشاه تصریح کرد: ممنوعیت تعیین شده برای تردد افراد در طرح فاصله گیری اجتماعی شامل کارمندان و کارگرانی که محل کارشان خارج از استان است، نمی‌شود.

الهی تبار در ادامه به فرمانداران استان تاکید کرد که پیش بینی لازم برای تردد و یا اسکان مسافران را داشته باشند و نسبت به بومی سازی طرح اقدام کنند.