مرصاد نیوز 14:41 - 1399/08/29
فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف:

تناقضاتی که در جبهه خودی وجود دارد دستمایه جنگ روانی دشمن است/ مردم آمارهای مربوط به بیماری کرونا را از مراجع رسمی پیگیر باشند

مرصاد نیوز: فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف گفت: مردم آمارهای مربوط به بیماری کرونا را از مراجع رسمی پیگیر باشند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،سردار محمد نظر عظیمی در نشست ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه اظهار داشت: در اجرای طرح راهبردی محله محور استان کرمانشاه پایلوت است که اقدام بسیار مهم و ارزشمندی است. 

وی با تاکید بر اینکه باید بخشی از توان خود را برای اقناع سازی، آگاهی بخشی و توجیه مردم بگذاریم، افزود: بسیاری از مردم از اجرای این طرح اطلاعی ندارند که باید در این راستا گام برداریم. 

فرمانده قرارگاه منطقه ای نجف اشرف با بیان اینکه دستمایه جنگ روانی دشمن تناقضاتی است که در جبهه خودی وجود دارد، بیان داشت: وجود تناقضات موجب سلب اعتماد مردم می شود و همواره تاکید داریم مردم در زمینه بیماری کرونا و آمارهای مربوط به آن همواره از مراجع رسمی و ذیصلاح پیگیر باشند. 

وی با بیان اینکه متولی اصلی این مهم نیز مشخص شده است، ادامه داد: آمار قطعی مبتلایان به کرونا یعنی تشخیص افراد با pcr مثبت و نیز افراد محتمل اعلام شود.

با وضعیت قرمز حضور کارکنان تمامی دستگاه های استان یک سوم است

افشین کریمی در ادامه این نشست با اشاره به فعالیت ادارات طی محدودیت های ۱۵ روزه اعلام شده اظهار داشت: در شهرهایی که وضعیتشان زرد اعلام شده است تمامی دستگاه های خدمت رسان باید در ادارات حضور داشته باشند و حضور کارکنان سایر دستگاه ها نیز دو سوم اعلام شده است و تمامی جلسات باید با ۳۰ نفر حضور برگزار شود. 

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط نارنجی حضور دستگاه های خدمت رسان دو سوم است، تصریح کرد: حضور سایر ادارات و دستگاه ها یک دوم و جلسات با حداکثر حضور ۲۰ نفر برگزار شود. 

این مسئول خاطر نشان کرد: در شهرهای با وضعیت قرمز حضور کارکنان تمامی دستگاه های استان یک سوم است و نیز دستگاه های خدمات رسان یک دوم حضور را دارند و تمامی جلسات با حضور ۱۵ نفر برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: همچنین تمامی کارکنانی که بیماری زمینه ای دارند براساس دستوراعمل ابلاغی وزارت بهداشت ورودشان به محل کار ممنوع اعلام شده و باید کارها از طریق دورکاری صورت گیرد.