مرصاد نیوز 19:05 - 1399/09/03

دستگیری‌ ۳۱ کارچاق‌کن، رشوه‌دهنده و رشوه‌بگیر در دستگاه قضا

مرصاد نیوز:رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: در ماه‌های اخیر ۱۲ نفر از کارکنان دستگاه قضا به اتهام ارتشاء،‌ ۱۸ وکیل به اتهام اعمال نفوذ در پرونده‌ها با پرداخت رشوه و یک کارچاق‎کن حرفه‌ای فعال در مقابل یکی از مجموعه‌های قضایی، دستگیر شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام عبداللهی، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قضائی که صبح امروز با حضور آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه برگزار شد، گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با تخلفات کارکنان و مرتبطین با دستگاه قضا از جمله وکلای رسمی دادگستری ارائه داد.

وی گفت: در ماه‌های اخیر 12 نفر از کارکنان دستگاه قضا در بخش‌های مختلف به اتهام ارتشاء دستگیر شده‌اند. همچنین با 18 نفر از وکلایی که در بخش‌های مختلف قضایی برای اعمال نفوذ در پرونده‌ها با پرداخت رشوه تلاش می‌کردند، بازداشت شدند و در همین زمینه یک کارچاق‎کن حرفه‌ای که به صورت علنی در مقابل یکی از مجموعه‌های قضایی فعالیت داشت، دستگیر شد.

رئیس قوه قضاییه در واکنش به این گزارش با تأکید بر لزوم برخورد با افراد فاسد در مجموعه مرتبطین با دستگاه قضا، تصریح کرد: مفسدین باید بدانند که وضعیت برای هرگونه فعالیت ناسالم در قوه قضاییه قرمز است.

وی افزود: ما اجازه نمی‌دهیم چهره دستگاه کارآمدی که قضات آن بعضاً به صورت شبانه‌روزی در آن مشغول خدمت هستند و با اجاره‌نشینی و سختی زندگی خود را می‌گذرانند، با این نوع اقدامات موردی به گونه دیگری نشان داده شود. انتظار این است که جریان وکالت خودش نظارت داشته باشد تا فسادی در این مجموعه رخ ندهد.