مرصاد نیوز 19:31 - 1399/10/02
معاون وزیر صمت در جلسه اقتصاد مقاومتی کرمانشاه:

سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار ارز برای لاستیک سنگین خارج می شود

مرصاد نیوز: معاون وزیر صمت از خروج ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار ارز برای لاستیک سنگین خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مهدی صادقی نیارکی امروز سه شنبه در جلسه عصر ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد اظهار داشت: در وزارت صمت تمام قد برای پروژه هایی که سودآور و سرمایه بر هستند آمادگی داریم.

معاون وزیر صمت خاطر نشان کرد: مدل ما در این راستا همانطور که مقام معظم رهبری تاکید دارند مردمی کردن اقتصاد است که سرمایه اولیه آن از بنیاد و مابقی از طریق پذیره نویسی یا مشارکت بازار سرمایه است.

وی استان کرمانشاه را دارای ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری و توسعه معرفی کرد وافزود: در خصوص فویل آلومینیوم دو طرح در استان هست که کار انجام می دهند و بنیاد باید بررسی کند که به چه صورت می توان آنرا تقویت کرد در صورت امکان در داخل و اگر امکانش نیست حتما بحث تولید کل آلومینیم از طریق واردات تامین شود.

صادقی نیارکی گفت: در خصوص توسعه پروژه قوطی سازی زمزم و درب قوطی که یک اسب زین شده است و باید بدنبال بحث گشایش و ماشین آلات آن باشیم که سریعتر انجام شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: بحث لاستیک نیز یک بحث جدی است، سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار ارز از کشور برای لاستیک سنگین خارج می شود که یک کالای راهبردی و استراتژیک است و این استان پتانسیل این را دارد که این واحد را راه اندازی کند‌.

وی ادامه داد: ما این آمادگی را داریم که در قالب یک پروژه مشترک که یک ضلع آن استانداری، یک ضلع دیگر وزارت صمت و ضلع دیگر آن بنیاد مستضعفان با رویکرد توزیع عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی و توسعه اقتصادی این طرح را حمایت کنیم.

صادقی بیان داشت: امیدواریم منفعت این همکاری ها در اجرای پروژه های پر بازده اقتصادی به مردم استان برسد و ما در این خصوص از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.