مرصاد نیوز 14:38 - 1400/05/03
مسئول بیماریهای خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

بیماران از تزریق واکسن کرونا نترسند/ بیماران خاص با مشورت پزشک برای تزریق واکسن در نوبتهای اول و دوم اقدام کنند

مرصاد نیوز: مسئول بیماریهای خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیماران خاص با مشورت پزشک برای تزریق واکسن در نوبتهای اول و دوم اقدام کنند زیرا واکسن کرونا دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت است.

 بهنام روندی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: با توجه به صحبت‌هایی که در خصوص تزریق واکسن کرونا وجود دارد  برخی بیماران از عوارض احتمالی آن می‌ترسند برهمین مبنا هرچند اعلام شد که بیماران خاص و صعب العلاج  در یک بازه زمانی دوماهه برای تزریق واکسن مراجعه کنند اما بسیاری اقدام نکردند.

مسئول بیماریهای خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: همزمان با انجام نوبت اول تزریق واکسن کرونا واکسیناسیون نوبت دوم را هم برای بیماران آغاز کردیم.

 روندی تصریح کرد: در شهر کرمانشاه سه هزار و ۵۰۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده اند که از این تعداد برای دو هزار و ۵۰۰ نفر تزریق نوبت دوم هم انجام شده البته با احتساب انجام واکسیناسیون در سطح شهرستان‌ها این تعداد به بیش از چهار هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اينکه استقبال مردم خوب بوده، عنوان کرد: میزان استقبال به چند عامل بستگی دارد اما  در مجموع تعداد مراجعه‌کنندگان از تعداد واکسن‌های موجود کمتر بوده است.

مسئول بیماریهای خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: از آنجا که این بیماران شرایط بدنی خاصی دارند به دلیل مصرف برخی داروها مجبور هستند بین مصرف دارو و تزریق واکسن فاصله بیندازند از سوی دیگر برخی هم مایل به تزریق واکسن نیستند.

روندی با بیان اینکه کمبود واکسن وجود ندارد، گفت: روزانه ظرفیت تزریق ۲۰۰ دوز واکسن وجود دارد.

وی افزود: قبلا در دو پایگاه بوستان و شهیدفتاحی واکسیناسیون انجام می شد اما به دنبال کاهش مراجعات در حال حاضر تنها در کلینیک شهید فتاحی واکسیناسیون انجام می گیرد.

روندی گفت: توصیه می شود بیماران خاص با مشورت پزشک برای تزریق واکسن در نوبتهای اول و دوم اقدام کنند زیرا واکسن کرونا دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت است.

وی با بیان اینکه بیماران از تزریق واکسن نترسند، عنوان کرد: مردم تنها به توصیه ها و اخبار پزشکی از مراجع  رسمی نظیر وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و رسانه ملی اعتماد کنند و به صحبت هایی که در فضای مجازی از سوی افراد غیر مرجع عنوان می‌شود گوش ندهند زیرا پایه علمی ندارد.

مسئول بیماریهای خاص و پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر واکسنی که برای بیماران خاص طبق توصیه وزارت بهداشت تزریق می شود واکسن سینوفارم چینی است.