مرصاد نیوز 15:54 - 1400/05/05
سرلشکر سلامی در نشست صمیمی با بسیجیان استان کرمانشاه:

محاسبات دشمن با هدف فتنه افکنی راه به جایی نمی برد/ دشمنان با شکست در عرصه نبرد نظامی به نبرد در عرصه امید روی آورده اند

مرصاد نیوز: فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان با شکست در عرصه نبرد نظامی به نبرد در عرصه امید روی آورده اند، گفت: ما راه را بر دشمنان بسته ایم و آنها با دیدن تصاویر بسیجیان بر روی زمین مضطرب می‌شوند و لرزه بر اندامشان می افتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد،  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه سفر به استان کرمانشاه، در نشست صمیمی با فرماندهان و بسیجیان پایگاههای های مقاومت استان کرمانشاه، با بیان اینکه بسیج یک نیروی قدرتمند تمام کننده و پایان ناپذیر است خطاب به بسیجیان اظهار کرد: اگر شما می بودید هیچگاه ظلم و جفایی که در حق ائمه معصومین (ع) در ادوار مختلف شده بود اتفاق نمی افتاد و اگر نگاهی به تاریخ بیاندازیم می بینیم که هیچگاه در برابر دشمنان شکست نخورده ایم و اگر شکستی بوده است ناشی از  سستی ایمان ما بوده است، نه قدرت دشمن.

وی افزود: قدرت دشمنان ظاهری است و بر اساس آموزه های قرآنی،  اگر تمام کفار و دشمنان جمع شوند حتی قادر به ساخت یک پشه هم نیستند و آنها در برابر خداوند کوچکترین ارزشی ندارند ولی بسیجیان و نیروهای مخلص جهان اسلام نزد خداوند عزیزند و دارای ارزش بسیار والایی هستند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بسیج خاتمه دهنده مشکلات و مخاطراتی است که برای ملت ایران ایجاد میشود، تصریح کرد: کار بسیج نجات بخشی است. ما از یک نیروی قدرتمندی برخورداریم که هرکجا کشور با مشکلی مواجه شود ، از آن برای حل مشکلات استفاده می کنیم و بسیج در صحنه واقعیت و در میدان مرتفع کننده مشکلات جامعه است.

سرلشکر سلامی با اشاره به پیشینه بسیج از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون که با درخشش مستمر همراه بوده است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس ، بسیج نقطه مرکزی خاتمه جنگ به نفع ملت ایران بود.

وی افزود: بسیج بعد از دوران دفاع مقدس نیز در همه بحرانهای سخت از جمله حوادث طبیعی و یا فشارهایی که توسط دشمنان بر ملت ایران تحمیل می شود ، همچنان با نشاط و بالنده کار خود را در خدمت رسانی به مردم انجام می دهد.

سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد: فعالیتی که امروز بسیجیان انجام میدهند در امتداد فعالیت هایی است که از گذشته تاکنون انجام داده اند و در واقع فعالیت آنان حرکت در یک مسیر طولانی و بدون انتهاست که آن هم ارائه خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه دشمنان در عین حال منتظر فرصتها هستند و با همه ابزارها به صحنه آمدهاند که اقتصاد ما را فلج و مردم ما را از نظام جدا کنند، افزود: آنها میخواهند راه جهاد را روی ما ببندند، دستهای ما را در محیطهای بیرونی و اتصال ما را با جهان اسلام قطع کنند تا در نهایت ما را تسلیم کنند، اما در تمام این آرزوها شکست خوردند.

سرلشکر سلامی افزود: ما افسردگی و پژمردگی را در چهره و در گفتمان دشمنان میبینیم، ما همیشه آنها را رصد میکنیم، ما فرازهای آخر این مبارزه را داریم طی میکنیم و خیلی از طنابهای خیمه اینها را قطع کردیم، فقط عمود مرکزی باقی مانده که به آن هم نزدیک شدیم.

فرمانده کل سپاه از بسیج بهعنوان محلی برای تربیت صالحان و عابدان نام برد و اضافه کرد: بهطور قطع افرادی که در چنین فضای معنوی رشد میکنند، میتوانند برای خدمت به کشور و انقلاب اسلامی آماده شوند.

سردار سلامی عنوان کرد: دشمنان اسلام زیاد تلاش کردند ولی هر چه بیشتر تلاش کنند بیشتر در باتلاق فرو میروند.

وی افزود: با توکل به خدواند متعال تحریم ها یک به یک در حال بی اثر شدن هستند و با تلاش جوانان با ایمان و با استعداد این مرز و بود روز به روز در حال پیشرفت های چشمگیر در تمامی عرصه ها هستیم.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: امروز برنامه ما برای شکست نخوردن نیست. برنامه ما پیروز شدن و فتح عرصه های بزرگتر است و جهاد ما پیروز شدن در برابر زیاده خواهی دشمنان است.

فرماندهکل سپاه، بسیج را مدرسه عشق و کانون تعلیم، تربیت و ساخت شخصیت جوانانی که بهعنوان الگوی جامعه شناخته میشوند، توصیف و تصریح کرد: بسیجیان یک صفت نبوی دارند؛ طبیب هستند و برای درمان بیماریهای معنوی جامعه و سالمسازی جوانان تلاش میکنند.

وی با ابراز اینکه بسیج برای نفوذ در قلبها و دلهای مردم تلاش میکند، گفت: ما در بسیج باید همچون پناهگاهی برای مردم، در جهت حل مشکلاتشان گام برداریم.

سرلشکر سلامی با هشدار نسبت به اینکه "دشمنان ما بیکار ننشستهاند و از هر روشی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده میکنند"، گفت: بهرغم تمامی توطئهها و ترفندها امروز دشمنان ملت ایران دریافتهاند که تهدید نظامی علیه ما بیخاصیت است و برایشان پاسخگو نیست و اگر دست به اقدام نظامی علیه ایران اسلامی بزنند، نتیجه عکس خواهند گرفت و پشیمان خواهند شد.

سرلشکر حسین سلامی افزود: هر ملتی که اراده کند در صحنه بایستد و از خود در مقابله با دشمنان دفاع کند، پیروز است و شکست نخواهد خورد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه  دشمنان باشکست در عرصه نبرد نظامی از جمله جنگ های نیابتی و تروریسم کفیری به نبرد در عرصه امید روی آورده و امید مردم و جوانان را هدف قرار داده اند ، گفت: ما راه را بر دشمنان بسته ایم و محاسبات آنها با هدف فتنه افکنی راه به جایی نمی برد و با دیدن تصاویر بسیجیان بر روی زمین مضطرب میشوند .

وی با بیان اینکه دشمنان خدا میدانند این سرزمین شکست ناپذیر است، گفت: وقتی مردانی این چنین مصمم هستند، ملت ما و امت اسلام سرافراز میماند و کسی نمیتواند به مسلمانان تعرض کند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه شما بسیجیان نمایندگان ملت ایران هستید و ملت پشتیبان شما است، گفت: شرف، کرامت، جوانمردی، غیرت، ایثار، محبت خصیصه بسیجیان است ، بسیج و بسیجیان امروز هم جمال الهی و هم جلال الهی دارند و در مقابل دشمن از شوکت الهی برخوردارند، آنها  در مقابل مستکبران عظمت الهی دارند و در مقابل ستمکاران، قلبهایشان به ذکر الهی آرام است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: بسیجیان از هیچ دشمنی نمیترسند و در عین حال جمال رحمت و محبت هستند. زینتیافته به پاکی و طهارتند، اهل ایثارند و این رخساره معنوی بسیج ماست. وی با بیان اینکه دشمن از ضربه زدن  به فیزیک نظام ما  ناامید و مأیوس شده است، خاطرنشان کرد: جنگ نظامی از گزینههای دشمن خارج شده و اینها واقعیت است. دشمن، روح معنابخش نظام ما، مردم و دین مردم ما ، فرهنگ، معیشت و سلامت آنان را هدف قرار داده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بسیج تعیین کننده ترین نیروی امام و امت و نظام اسلامی است، تصریح کرد: بسیج در عرصه و میدان ایستاده است تا از ارزشهای والای ملت تحت فرمان حضرت امام خامنه ای دفاع کند و این دفاع امروز برجستهترین فراز تاریخ مقاومت ماست که در جریان است.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: ما تا انتها ایستادهایم و انتهای این ایستادگی زوال کامل دشمنی است که امروز میبینیم غروب را تجربه میکند و خورشید درخشان انقلاب ما در مرکز آسمان افتخار این ملت ایستاده است و نورافشانی میکند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ولی امر مسلمین جهان به بسیجیان بسیار دلبسته و امیدوار است و جهاد امروز ما اجازه ندادن به تحقق آرزوهای دشمن است، افزود: لباس جهاد از تن ما بیرون نخواهد آمد، جهاد بر اندام جوانان ما زینت یافته است. جوانان بسیجی ما مروجان سعادت جامعه و مجاهدانی هستند که از حیثیت این ملت دفاع میکنند و ما تا آخر این ماجرا که غروب مطلق دشمنان ماست، ایستادهایم و به پیروزی ایمان داریم و آن را تعقیب خواهیم کرد.