مرصاد نیوز 11:37 - 1400/06/23
مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تاکنون یکصد تخت به ظرفیت آی سی یو بیمارستان های کرمانشاه اضافه شده است

مرصاد نیوز: مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون یکصد تخت آی سی یو و ۱۲۰ تخت بستری به ظرفیت تخت های استان کرمانشاه افزوده شده است.

 تورج شیرزادیان در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: افزون بر توزیع روزانه ملزومات مصرفی، با انجام واکسیناسیون تامین سرنگ، پد الکلی و سایر ملزومات موردنیاز برای این امر در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر مقادیر قابل اتکایی ملزومات مصرفی انجام واکسیناسیون ذخیره شده که با این سرعت انجام واکسیناسیون مشکلی از نظر تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی نداشته باشیم.

شیرزادیان خاطرنشان کرد: سایر تجهیزات و ملزومات مصرفی شامل لباس، شان، گان و دستکش به صورت ماهیانه بین مراکز درمانی توزیع می شود.

وی عنوان کرد: در حوزه تولید ملزومات مصرفی کرونا نیز حدود هفت شرکت تولید کننده، پروانه کسب دائم دریافت کرده اند و اکنون بیشتر ملزومات مصرفی را از طریق این شرکت‌ها با کیفیت بسیار خوب و قیمت مناسب تامین می کنیم.

شیرزادیان خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات سرمایه ای هم تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته و کمترین مشکل را از نظر بستری، تخت های آی سی یو و تامین اکسیژن مدیکال بیمارستانی نسبت به سایر استانها داشته ایم.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون یکصد تخت آی سی یو و ۱۲۰ تخت بستری به ظرفیت تخت های استان کرمانشاه افزوده شده است.

شیرزادیان تصریح کرد: روز گذشته بیست و ششمین دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان اسلام آبادغرب به بهره برداری رسید و اکنون به همه مراکز بیمارستانی یک دستگاه، در فارابی چهار دستگاه و در بیمارستان امام رضا(ع) هشت دستگاه اکسیژن ساز افزوده شده است.

وی افزود: همچنین دو مخزن اکسيژن در بیمارستان‌های فارابی و امام رضا(ع) تهیه شده که به صورت هفتگی شارژ می شوند و خلوص بالایی از اکسیژن را به بیماران می دهند.

شیرزادیان گفت:  یکی از ملزومات درمان بیماران کرونایی تامین اکسیژن است که اگر با خلوص بالا به بیمار برسد درمان زودتر رخ می دهد.

وی عنوان کرد: همچنین در حوزه تجهیزات تشخیصی و درمانی هفتمین دستگاه سی تی اسکن راه اندازی شد و از آنجا که یکی از روشهای تشخیص بیماری کرونا استفاده از سی تی اسکن است در استان کرمانشاه کمترین مشکل را از نظر تشخیص کرونا در سطح کشور داشته ایم.