مرصاد نیوز 10:20 - 1401/04/01
پیست اتومبیلرانی منتظر سفر رئیس جمهور؛

جوانان کرمانشاهی در انتظار هیجان مسابقات اتومبیلرانی

مرصاد نیوز: جوانان کرمانشاهی سالهاست منتظر راه اندازی مکانی برای ورزش اتومبیلرانی هستند که برای تحقق این آرزوی دیرینه منتظر سفر رئیس جمهور هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هر رشته ورزشی دارای هیجانات خود خاص است و رشته اتومبیل رانی و موتور سواری نیز هیجان خود را دارد و از آنجایی که برخی از جوانان هیجان را در سرعت می بینند، این رشته از اقبال بسیار بالایی میان جوانان برخوردار است.

توجه و توسعه زیر ساخت های لازم برای این رشته ورزشی موجب می شود تا شهروندان و افراد فعال در اتومبیل رانی و موتور سواری با قواعد و قوانین صحیح رانندگی آشنا شوند که با برنامه ریزی مناسب مسئولان مربوطه و ایجاد امکانات مناسب کارنامه قابل قبولی در این رشته داشت.

 رشته اتومبیلرانی در کرمانشاه پیشرفت چشمگیری داشته است

محمدجواد کرانی در گفتگو با مرصادنیوز اظهار داشت: رشته اتومبیلرانی در کرمانشاه پیشرفت چشمگیری داشته است و صاحب مقامهای کشوری هستیم.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه افزود: در رشته های موتور اندرو، موتور کراس، اسلالوم و آفرود مقام کشوری داشتیم.

وی افزود: با مساعدت استاندار سابق  پروژه پیست چند منظوره اتومبیلرانی کرمانشاه به مساحت پنج هزار متر مربع در دهکده المپیک با اعتبار دو میلیارد تومان اختصاص داده شد.

کرانی گفت: حدود سه سال از کلنگ زنی این پروژه گذشته اما هنوز خاکبرداری آن انجام شده است و منتظر تخصیص بودجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در استان حدود 400 مربی داریم، عنوان کرد: با راه اندازی این مکان، علاقمندان به رشته موتورسواری و اتومبیلرانی بصورت آکادمیک این رشته را آموزش می‌بینید و وارد دنیای قهرمانی خواهند شد.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کرمانشاه با اشاره به اینکه افرادی که هیجان طلب و اهل ریسک هستند و تمایل دارند این هیجان را تخلیه کنند به چنین پیستی نیاز هست لذا از استاندار محترم و مدیر کل ورزش میخواهیم در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشند.

برای اتمام این پروژه حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

صابر رحیمی در گفتگو با مرصادنیوز اظهار داشت: راه اندازی پیست چندمنظوره اتومبیلرانی به تکمیل زیرساخت های این رشته برای علاقه مندان در استان کمک خواهد کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: حدود سه چهار سال گذشته پروژه پیست اتومبیلرانی(آفرود) و پیست سرعت سوارکاری هر دو با هم در دهکده المپیک در دست اقدام قرار گرفت.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: برای اتمام این پروژه حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم در سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری این امر محقق شود.

وی تصریح کرد: با احداث این پیست می‌توانیم میزبانی مسابقات مختلف کشوری و بین المللی اتومبیلرانی را در کرمانشاه داشته باشیم که این موضوع می تواند در رشد گردشگری استان نیز موثر واقع شود.

رحیمی گفت:  در حال حاضر مکان استانداردی برای این رشته نداریم و فعلاً علاقمندان به این رشته در پارکینگ مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد تمرینات خود را انجام می دهند.

علت تاخیر در احداث پیست چند منظوره اتومبیلرانی در دهکده المپیک کرمانشاه را عدم تخصیص بودجه عنوان کرد و اظهار داشت: به دلیل عدم تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده هنوز وارد فاز اجرایی نشده است.


به گزارش مرصادنیوز، این موضوع را باید در نظر داشته باشیم که همه نمی توانند مثلاً فوتبالیست شوند و اصلا قرار هم نیست که همه یک ورزش را دوست داشته باشند پس باید سیاستمان را عوض کرده و سایر رشته های ورزشی را هم ارزش گذاری نمائیم. می توانیم استعداد های مختلف را شناسایی کرده و به صورت اصولی هدایت نمائیم.

وقتی جوانی می خواهد انرژی خود را تخلیه کند و بستری برایش موجود نیست گاها می بینیم که این انرژی مضاعف در مواردی همچون پرخاشگری و یا بطالت در قلیانسراها آزاد می شود، اگر ما همین جوان را به ورزش هدایت کنیم شاید روزی تبدیل به قهرمان با اخلاقی شود که برای منطقه خویش افتخار آفرینی کرده است زیرا در محیط ورزش قرار گرفته است.