مرصاد نیوز 17:15 - 1401/04/11
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

سیب‌زمینی‌ یکی از محصولات صادراتی است/ راه اندازی کارخانه تولید فرنچ فرایز در کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: محصولات فرآوری شده از محصول سیب زمینی بویژه چیپس یکی از کالاهای صادراتی مورد توجه بازار کشورهای همسایه از جمله عراق است.

سعید کریمی در گفتگو با مرصادنیوز، اظهار داشت: اظهار داشت: محصولات فرآوری شده از محصول سیب زمینی بویژه چیپس یکی از کالاهای صادراتی مورد توجه بازار کشورهای همسایه از جمله عراق است.

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برای جلوگیری از خام فروشی سیب زمینی و فرآوری این محصول  ۳ طرح صنایع تبدیلی در دست اقدام است.

 وی با اشاره به اینکه این طرح ها از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ در کمیته استانی به ریاست معاون اقتصادی استاندار مصوب شده، افزود: این طرح ها در زمینه چیپس سیب زمینی، خلال سیب زمینی و یک طرح عمده هم در زمینه فرنچ فرایز در حال اجرا است که زمینه اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر را بطور مستقیم ایجاد خواهد کرد.

کریمی خاطر نشان کرد: خلال نیمه آماده سیب زمینی یکی از محصولات پر متقاضی است که در داخل کشور می‌تواند نیاز استان‌های همجوار را تامین کند.

مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان هم اکنون دو واحد تولید چیپس سیب زمینی در استان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: اما کارخانه تولید فرنچ فرایز نخستین کارخانه در استان است که حدود ۲۰ ماه دیگر با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در شهرستان روانسر وارد چرخه تولید خواهد شد.