مرصاد نیوز 10:34 - 1401/04/15

اروپا: وضع اقتصادمان بد است، بدتر هم می شود

مرصاد نیوز: براساس گزارش رسانه ها، افزایش نرخ تورم در انگلیس در حالی ادامه دارد که با ادامه بحران کنونی انرژی و مواد، نمی توان پایان زودرسی برای آن متصور شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از راه دانا؛ از زمانی که قیمت انرژی، سوخت و مواد غذایی در انگلیس شروع به افزایش کرده، خانوارهای این کشور تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفته‌اند؛ براساس گزارش رسانه ها، افزایش نرخ تورم در انگلیس در حالی ادامه دارد که با ادامه بحران کنونی انرژی و مواد، نمی توان پایان زودرسی برای آن متصور شد.

همچنین امروز کارکنان سه سکوی نفتی در نروژ برای دستمزد بیشتر اعتصاب کرده‌اند و سه میدان دیگر نیز به اعتصاب ملحق می‌شوند که باعث بدتر شدن وضعیت گاز در اروپا می‌شود.

اعتصاب‌های گسترده چند روز پیش کارمندان شرکت‌های هواپیمایی نیز باعث آشفتگی گسترده در پروازها در سطح اروپا شد؛ خلبانان و کادر پرواز از حقوق و مزایای خود ناراضی هستند و خواستار افزایش حقوق هستند.

شرکت‌های هواپیمایی همین حالا هم با بحران جدی رو به رو هستند و گسترش همه‌گیری کووید در سراسر دنیا باعث تا شد این شرکت‌ها هزاران نفر از نیروهای خود را از کار اخراج کنند.

با این حال با افزایش تقاضاهای جدید پس از محدودیت‌ها، این شرکت‌ها نتوانسته‌اند دوباره فرصت‌های شغلی خود را تکمیل کنند.

انتهای پیام/