مرصاد نیوز 21:51 - 1401/05/16
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه:

جهاد تبیین ارتباط تنگاتنگ با نهضت عاشورا دارد

مرصاد نیوز: مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه گفت: قیام عاشورا انگیزه مبارزه برای حفظ کرامت انسانی ونفی سلطه ستم را در انسان ها به وجود آورد.

حجت الاسلام اسماعیل شاه‌محمدی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز ، ضمن تسلیت شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، اظهار داشت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند هدف از قیام امام حسین(ع) شهادت یا حکومت نبود بلکه این امام همام در راه تحقق آرمان‌های الهی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و از بین بردن بی عدالتی قیام کرد و به شهادت رسیدند.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه، توجه به فلسفه حادثه عظیم کربلا را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: امام حسین (ع) با قیام خود راه سعادت، عزتمندانه زندگی کردن، نجات اسلام، مقابله با ظلم، برپایی عدالت و کمال را تا روز قیامت به همگان نشان داد.

وی خاطر نشان کرد: حادثه عاشورا عظیم ترین رخدادی است که در تاریخ بشر، موجی عظیم پدید آورد و هر انسانی با هردین و مذهبی را با ارزش های متعالی آشنا کرد.

حجت الاسلام شاه‌محمدی ادامه داد: قیام عاشورا انگیزه مبارزه برای حفظ کرامت انسانی و نفی سلطه ستم را در انسان ها به وجود آورد.

وی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) درحالی قیام کرد که دین اسلام در خطر بود و اجازه نداد به دست نا اهلان خدشه ای به اعتقادات مردم وارد شود.

وی بیان داشت: معرفی اسلام ناب به مردم، ایجاد اصلاحات در جامعه، اقامه حدود الهی، ایجاد امنیت در همه شئون و احقاق حق مستضعفین از دیگر اهداف قیام عاشورا بود.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه گفت: اخلاص امام حسین(ع) و یاران با وفایش در دفاع از دین سبب شد تا امروز پس از ۱۴۰۰ سال نهضت حسینی همچنان پابرجا بماند.

وی تبیین مکتب عاشورا را از ضروریات دانست و اظهار داشت: اولین پرچمدار جریان تبیین نهضت کربلا امام حسین(ع) بود که با خطبه های خود مسیر را مشخص کرد و امروز نیز جهاد تبیین ارتباط تنگاتنگ با نهضت عاشورا و انقلاب اباعبدالله الحسین(ع) دارد و باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم‌.

 

انتهای پیام/