مرصاد نیوز 08:52 - 1401/05/18
مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه خبرداد؛

کاهش ۹۰ درصدی میزان آبدهی منابع آبی استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه از کاهش ۹۰ درصدی میزان آبدهی منابع آبی خبرداد.

رضا داوودی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: متاسفانه در سنوات گذشته نزولات کمی در کشور داشتیم و استان کرمانشاه نیز در این راستا بدترین استان در سراسر کشور بوده و کمترین میزان بارش را داشته است. 

مدیر عامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر در بسیاری از منابع آبی ۹۰ درصد میزان آبدهی نسبت به سنوات قبل کاهش آبدهی داریم.

وی خاطرنشان کرد: این امر سبب شده به سختی برای شهرستان‌ها و روستاها تامین آب داشته باشیم به طوری که در برخی از نقاط استان به خصوص در مناطق روستایی بسیاری از چاه ها خشک شده و توان آبرسانی ندارند و مجبوریم به صورت سیار آبرسانی داشته باشیم.

داوودی گفت: در بسیاری از شهرستان ها از جمله شهرستان هرسین، کرمانشاه و... منابع تامین آبی ما را نگران کرده و باید مردم بیشتر رعایت کنند و از مصارف غیرضروری اجتناب کنند تا بتوانیم توزیع عادلانه را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: جهت جلوگیری و مدیریت مصرف آب برنامه‌های آموزشی و بازدارنده را مد نظر داریم و در نظر داریم همزمان با بازگشایی مدارس طرح پلیس آب را برای نظارت بر مدیریت مصرف آب در شهرستان ها برگزار کنیم.

داوودی بیان داشت: همچنین در بحث برنامه های بازدارنده در نظر داریم اداراتی که بیشترین مصرف را داشته باشند با تذکر مواجه شوند و در بحث مشترکین خانگی نیز آندسته که مصرف بیشتری داشته باشد به صورت پلکانی بهای مصرفی آنها افزایش می‌یابد و به لحاظ اقتصادی متضرر خواهند شد.