مرصاد نیوز 18:12 - 1401/05/25
معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه:

فصل پاییز و زمستان مجدد با سرایت پذیری و شیوع بالای بیماری کرونا مواجه خواهیم بود

مرصاد نیوز: معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: اگر در فصل پاییز و زمستان ایمنی بدن با تزریق واکسن فراهم نشود متاسفانه مجدد سرایت پذیری و شیوع بالای بیماری کرونا را خواهیم داشت.

سارا شاه‌آبادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: طی دو سال اخیر که درگیر بیماری کرونا هستیم برنامه واکسیناسیون با روند خوبی پیش رفت و مردم در تزریق دوز دوم و سوم فعالانه با ما همکاری داشتند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه افزود: متاسفانه در تزریق دوز سوم و چهارم گروه هدف مقداری کم‌کاری داشتند و هنوز برای تزریق اقدام نکرده اند.

وی خاطر نشان کرد: تا این لحظه ۵۰ درصد از جامعه هدف تزریق دوز یادآور سوم را نداشتند و شاید به علل مختلفی از جمله اینکه حساسیت مردم نسبت به این بیماری کم شده و یا اینکه پوشش واکسیناسیون در دوز اول و دوم ایمنی بدن ها را بالا برده و مردم به این نتیجه رسیدند که کمتر مرگ و میر داریم و در اذهان چنین رواج پیدا کرد که مشکلی ندارند و درگیر کرونا نمی شوند.

شاه آبادی گفت: اما اگر این روند پیش برود و در فصل پاییز و زمستان ایمنی بدن با تزریق واکسن فراهم نشود متاسفانه مجدد سرایت پذیری و شیوع بالای بیماری کرونا را خواهیم داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه از شنبه تا پنجشنبه کلیه درمانگاه های محلات و پایگاههای بهداشتی آماده تزریق واکسن هستند هر دو حتماً مردم جهت تزریق دوز یادآور اقدام کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۰ درصد مردم تزریق دوز دوم را نیز نداشتند اظهار داشت: با گذشت بیش از سه ماه از تزریق واکسن اثر پذیری آن کاهش می یابد لذا باید مردم به این امر توجه داشته باشند.

شاه آبادی به تزریق واکسن کرونا برای کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال تاکید کرد و افزود: با توجه به بازگشایی مدارس خانواده ها باید نسبت به تزریق واکسن به کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال توجه داشته باشند و حتما نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.