مرصاد نیوز 16:21 - 1401/05/28
آیت الله علما در خطبه های نماز جمعه:

دولت قصد ایجاد تحول در کشور را دارد/ غربی ها قابل اعتماد نیستند

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گفت: هیچکس فراموش نکند که 70 سال از کودتای 28 مرداد آمریکا و انگلیس می گذرد و غربی ها به ما خیانت می کنند بنابراین نمی توان به آنها اعتماد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله "مصطفی علما" در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: رئیس جمهور انسان سالم و صالحی است و ۴۰ سال است در این نظام امتحان پس داده، پس باید به او اعتماد کرد.

وی ادامه داد: هیچکس فراموش نکند که 70 سال از کودتای 28 مرداد آمریکا و انگلیس می گذرد و غربی ها به ما خیانت می کنند بنابراین نمی توان به آنها اعتماد کرد.

امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: به هر قیمتی اعتماد به غربی ها صلاح نیست و باید مراقب باشیم.

وی همچنین گفت: پس از گذشت سه روز از جنگ غزه، اسرائیلی ها مجبور به عقب نشینی شدند، مردم فلسطین در این سه روز مقاومت کردند و بینی دشمن را در هم کوبیدند.

آیت الله علما با بیان اینکه دشمن هر بار که حمله می کند پشیمان می شود، افزود: فلسطینی ها در این درگیری سیاست دشمن را خنثی کردند که این امر بسیار ارزشمند و مهمی است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه به اتفاقات پیش رو پرداخت و گفت: اول شهریور سالروز شهادت مرحوم لاجوردی مبارز است که در سال 77 توسط منافقین به شهادت رسید.

وی همچنین ۲۹ مزداد روز جهانی مسجد را گرامی داشت و تاکید کرد: باید مسجد را محور قرار دهیم، ما می توانیم در مسجد کارهای زیادی انجام دهیم.

آیت الله علما با بیان اینکه مسجد محوری کار مهمی است و باید کار خیر را در مسجد قرار داد، گفت: مسجد باید مرکز تربیت، امر به معروف و نهی از منکر و اجتماعات باشد.

وی به سالگرد آتش زدن سینما رکس آبادان نیز اشاره کرد و افزود: شاه و نظام شاهنشاهی با آتش زدن این سینما سعی در تثبیت جایگاه خود داشتند و در نهایت مجبور به ترک کشور شد.

امام جمعه کرمانشاه در خطبه اول نماز جمعه به زندگی پرفراز و نشیب امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای امام سجاد قدرت سازی بود. نیروهای جوان را جمع کرد و به نیروهای اسلام قدرت داد که باید در جمهوری اسلامی این کار را انجام دهیم و برای این انقلاب و نظام نیرو بسازیم.

 

انتهای پیام/