مرصاد نیوز 12:06 - 1401/06/26
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه:

قلب آرام ملت ایران نشان دهنده حرکت در مسیر امام حسین(ع) است/نابودی جهالت در گرو پیروی از ولایت

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه گفت: امروز هم عده بسیاری در انقلاب اسلامی ایران با وجود مشکلات فراوان، قلبی آرام دارند که نشان دهنده پیمودن راه حضرت سیدالشهدا(ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،حجت الاسلام مهدی عزتی در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین که در جوار قبور مطهر شهدا در محل گلزار شهدای کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حضرت سیدالشهدا(ع) خون خون را برای رهاندن مردم از جهالت تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه جهالت سبب فاصله گرفتن از دین می شود، افزود: علت قیام امام حسین(ع) از بین بردن جهالت است.

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه تصریح کرد: اهل طاغوت به نام اسلام ریشه دین را می زنند و به نام الله، سر ثارالله را از تن جدا می کنند.

رهایی از جهالت، بزرگترین درس زیارت اربعین

حجت الاسلام عزتی با تاکید بر اینکه نباید تنها به قرائت زیارت اربعین اکتفا کرد بلکه باید به معانی آن نیز توجه و عمل کرد، گفت: امروز بزرگترین درسی که می توان از زیارت اربعین گرفت رهایی از جهالت است.

وی با بیان اينكه جهالت سبب می شود در مسیر اهل بیت(ع) قرار نگیریم، افزود: ترس یکی از مصادیق جهالت است و در این میان علت ایستادگی افراد در مقابل امام حسین(ع) نیز ترس بود.

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا با وجود از دست دادن همه اصحاب و یارانشان آرامترین فرد بودند.

حجت الاسلام عزتی با بیان اينکه داشتن آرامش درونی با وجود مصیبت و سختی حاکی از علم، ایمان و آگاهی است، تصریح کرد: بزرگان دین نیز کوچکترین اضطراب و ترسی نداشتند درحالی که بزرگترین مصیبتها را دیدند.

وی عنوان کرد: امروز هم عده بسیاری در انقلاب اسلامی ایران با وجود مشکلات فراوان، قلبی آرام دارند که نشان دهنده پیمودن راه حضرت سیدالشهدا(ع) است.

اغوا گری شیطان دلیل جاماندن عده ای از راه امام حسین(ع)

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه با تاکید بر اینکه ترس از جانب شیطان است، گفت: دلیل جاماندن عده ای از راه امام حسین(ع) ترس ناشی از اغوا گری شیطان است.

حجت الاسلام عزتی با ضرورت پیروی از ولایت، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمات عزاداری برای اهل بیت(ع) ترس را از انسان دور می کند.

وی افزود: زمانی که امام حسین(ع) را الگو قرار دهیم جهالت از بین خواهد رفت برهمین مبنا پیروی از ولایت سبب نابودی جهالت و هدایت انسان می شود.

 

انتهای پیام/