مرصاد نیوز 17:00 - 1401/06/26
سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

اسکان 52 هزار زائر اربعین توسط هلال احمر کرمانشاه/ ۹۵ درصد موارد امداد رسانی به زوار ناشی از گرمازدگی بود

مرصاد نیوز: سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: از ابتدای بازگشایی می خسروی تاکنون بیش از 52 هزار نفر از زائران در اردوگاه های جمعیت هلال احمر استان اسکان یافته اند.

محمدباقر محمدی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: از ابتدای بازگشایی مرز رسمی خسروی تاکنون بیش از 52 هزار نفر از زائران در اردوگاه های جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اسکان یافته اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در پیک ورود زائران که مرز خسروی به صورت شبانه روزی باز نبود، گفت: در آن زمان 800 دستگاه چادر در چهار نقطه شهرستان قصرشیرین و همچنین مرزخسروی برپا کردیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون سه اردوگاه در شهرستان قصرشیرین آماده اسکان موقت زوار عزیز است، خاطرنشان کرد: با توجه به ترافیک سنگین حاکم بر جاده های استان و خستگی زائران از سوی دیگر از آنها درخواست داریم حتما در مواکب و اردوگاههای موقت جمعیت هلال احمر استراحت کوتاهی داشته باشند.

محمدی در ادامه با اشاره به تدوام خدمت رسانی به زائران، افزود: با توجه به بازگشت زائران اربعین حسینی و ترافیک خودروها در محورهای مواصلاتی از مرز خسروی و ورودی های استان تا خروج، نیروهای عملیاتی در ۲۳ پایگاه ثابت و موقت و همچنین یک فروند بالگرد به صورت شبانه روزی آماده کمک برای هرگونه حادثه احتمالی هستند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای امداد جمعیت هلال احمر در کنار نیروهای علوم پزشکی مشغول ارائه خدمات بوده اند، خاطرنشان کرد: در بحث امداد و نجات تاکنون حدود دو هزار مورد امدادرسانی به زائران صورت گرفته که علت بیش از 95 درصد آن گرمازدگی بوده است.

این مقام مسئول بر ادامه روند ارائه خدمات به زائران اربعین تاکید کرد و گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تا پایان برگشت زوار اباعبدالله الحسین(ع) آمادگی پاسخگویی و امدادرسانی به آنها را دارد.

 

انتهای پیام/