مرصاد نیوز 12:30 - 1401/06/27
رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش کرمانشاه مطرح کرد؛

لاینحل باقی ماندن مشکل تهیه سرویس برای مدارس روستایی کرمانشاه/"کوزران" بیشترین متقاضی سرویس مدارس روستایی را دارد

مرصاد نیوز: رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش پرورش استان کرمانشاه گفت: تاکنون از طرف بخشداری ها شرکت حمل و نقل دارای مجوزی به ما معرفی نشده و متاسفانه این مشکل سرویس روستایی همچنان مثل گذشته لاینحل باقی مانده است.

 فرهاد محمدی در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: خدمات سرویس مدرسه در روستاها طبق آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی مصوب هیئت وزیران است و به همه استانداری ها و بخشداری ابلاغ شده، که صدور پروانه فعالیت و تایید صلاحیت رانندگان آن بر عهده بخشداری ها و راهداریها است.

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش پرورش استان کرمانشاه افزود: تاکنون از طرف بخشداری ها شرکت حمل و نقل دارای مجوزی به ما معرفی نشده و متاسفانه این مشکل سرویس روستایی همچنان مثل گذشته لاینحل مانده است.

وی با تاکید بر اینکه پروانه فعالیت سرویس های مدارس روستایی باید توسط بخشداری تایید شود، تصریح کرد: مدیران مدارس حق انعقاد قرارداد با رانندگان خودروهای شخصی را ندارند.

محمدی گفت: شرکتهای حمل و نقل به دلایلی همچون مسافت طولانی و به صرفه نبودن راغب به فعالیت در این حوزه نیستند.

وی افزود: در مدارس ابتدایی روستایی با توجه به اینکه مدرسه در داخل روستا است، دانش آموزان مشکل تردد ندارند، اما مشکل ما در مدارس روستا مرکزی مقاطع متوسطه اول و دوم است.

این مسئول تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده از بخشداری ها بخش کوزران که روستاهای پراکنده تری دارد بیشترین متقاضی سرویس مدارس روستایی و پاوه کمترین متقاضی برخورداری از سرویس را دارا است.

وی عنوان کرد: در مدارس شهری خوشبختانه مشکل سرویس مدارس وجود ندارد بلکه تعداد 54 شرکت از طرف تاکسیرانی معرفی شده که با مدارس قرارداد منعقد کرده اند و اول مهرماه مشغول به فعالیت خواهند شد.

گفتنی است ساماندهی سرویس مدارس از طریق کارگروه ماده ۱۸ با مدیریت فرمانداران صورت می گیرد سپس مصوبات مورد نیاز برای استفاده بهینه از سرویس دانش آموزی اجرا و ابلاغ و نرخ نامه تایید و تصویب و به مناطق و نواحی ابلاغ می شود.

 

انتهای پیام/