مرصاد نیوز 13:04 - 1401/06/27
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه خبر داد:

اجرای طرح کارت شهروندی در کرمانشاه به سال تحصیلی جدید نرسید/ نا ممکن بودن اجرای طرح مذکور با اتوبوسهای کنونی

مرصاد نیوز: رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه گفت: اجرای طرح کارت شهروندی در کرمانشاه با اتوبوس های کنونی امکان پذیر نیست در حالی که یکی از خواسته های ما این بود قبل از بازگشایی مدارس این طرح اجرایی شود.

مهدی احمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به اهمیت الکترونیکی کردن پرداخت کرایه اتوبوس و تاکسی در کرمانشاه، اظهار داشت: در سال های اخیر با توجه به گسترش خدمات الکترونیکی در کشور، توسعه کارت‌های هوشمند و استفاده از این کارت‌ها در شبکه حمل و نقل عمومی شهری مورد توجه قرار گرفته است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه افزود: اگر این طرح اجرایی شود، پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس هم از طریق همین کارت انجام می شود.

احمدی گفت: در این راستا تا کنون جلسات متعددی برگزاری شده است و تلاش می کنیم زیرساخت های اجرای طرح کارت شهروندی اجرایی شود.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه اذعان داشت: استفاده از این کارت ها علاوه بر تسهیل پرداخت‌های خرد، هزینه‌های دیگری از جمله ضرب پول و ... را کاهش می دهد که این امر نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح کارت شهروندی در کرمانشاه با اتوبوس های کنونی امکان پذیر نیست و باید اتوبوس های جدید وارد مدار شوند تا بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.

احمدی بیان داشت: قرار شد ۵۳ دستگاه اتوبوس جدید به استان کرمانشاه اختصاص داده شود اما تا کنون تنها هفت دستگاه آن وارد استان شده و تا زمانی که تمام این دستگاه‌ها وارد استان نشوند امکان اجرای طرح "کارت شهروندی" وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به درخواست فراوان استان‌های کشور، در حال حاضر به صورت قطره چکانی این اتوبوس ها در اختیار ما قرار می گیرد اما اگر تعداد اتوبوس ها طی ماه‌های اخیر به ۲۰ دستگاه برسد می توانیم اجرایی شدن این طرح را اعلام کنیم.

احمدی بیان داشت: یکی از خواسته های ما این بود که قبل از بازگشایی مدارس طرح کارت شهروندی اجرایی شود اما دولت باید این امکانات را در اختیار ما قرار دهد هرچند که بالاخره پس از ده سال اتوبوس های جدید را در اختیار ما قرار داده اند.

 

انتهای پیام/