مرصاد نیوز 12:46 - 1401/07/02
آیت الله علما:

اتفاقات روزهای اخیر کشور به دلیل عدم بصیرت است

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و‌امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر لزوم‌ وجود تهذیب و بصیرت در دانش آموزان گفت: اتفاقات روزهای گذشته در کشور به دلیل عدم بصیرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما امروز شنبه در آیین نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت که در مدرسه دخترانه عصمتیه برگزار شد، اظهار داشت: در قرآن کریم بر کلمه " اقرا" تاکید شده است یعنی ما باید علم بیاموزیم و این حکم تا روز قیامت جاری است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه قلم همیشه کارساز بوده است، افزود: سرمایه امام راحل برای انقلاب چیزی جز قلم و کاغذ نبود و بر حسب ظاهر و مادیات چیزی نداشتند اما تراوشات فکری و مغزی ایشان شرق و غرب را به خضوع وادار کرد و  رگ حیات یک ابرقدرت در دنیا به قدرت یک پیرمرد هشتادو چند ساله گره خورده بود.

وی با بیان اینکه اقرا یعنی هم بخوانیم، بنویسیم و و در کنار آن بصیرت داشته و آگاه باشید، تصریح کرد: ۱۲۶ هزار پیغمبر برای آموختن به مردم آمدند تا انسان را از پوچی و تنگنا به سعادت برسانند.

آیت الله علما خاطر نشان کرد: امام راحل همواره بر تهذیب تاکید داشتند و اگر انسان تربیت و تهذیب را داشته باشد فتبارک الله احسن الخالقین می شود و اتفاقات روزهای اخیر که در کشور ما اتفاق افتاد به دلیل عدم بصیرت است.

وی با اشاره به سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل خاطر نشان کرد: آیت الله رییسی عکس حاج قاسم را به دنیا نشان داد و این حرکت جاودانه تا هزاران سال ماندگار شد که این اقدام رییس جمهور نشان از بصیرت و آگاهی است.

امام جمعه کرمانشاه عنوان کرد: بصیرت، علم آموزی، تهذیب و قلم خوب داشتن را یاد بگیریم و به فرموده امام راحل خروجی مدارس و دانشگاه ها باید بچه مسلمان باشد.

 

انتهای پیام/