مرصاد نیوز 14:14 - 1401/07/03
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه:

پکیج قیمت گذاری زیارت عتبات عالیات با اعزام از طریق مرز خسروی به زودی اعلام می شود

مرصاد نیوز: مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: در صورت حل مشکلات مربوط به حمل و نقل زائران، پکیج قیمت گذاری زیارت عتبات عالیات با اعزام از طریق مرز خسروی تدوین و به زودی با قید زمان اعزام، اعلام خواهد شد.

سعید کریمی خو در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: چند سهمیه اعزام کاروان های زیارتی عتبات عالیات از طریق مرز مهران به استان کرمانشاه اختصاص یافته که با توجه به‌ بازگشایی مرز خسروی به منظور اعزام از پایانه مرزی خسروی با سازمان حج و زیارت درحال رایزنی هستیم.

وی با بیان اینکه چالش هایی در حوزه اعزام زوار عتبات عالیات از طریق مرز خسروی وجود دارد، افزود: شرکت‌های حمل و نقل در کشور عراق کمتر پای کار می آیند که با انجام هماهنگی های لازم درصدد رفع این مشکل هستیم.

کریمی خو تصریح کرد: با توجه به حضور با شکوه زوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از مراسم پیاده روی اربعین اکنون استقبال از سفرهای کاروانی کاهش یافته است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالها است کشور عراق از پایانه مرزی خسروی زائران عتبات عالیات را پذیرش نکرده تاکنون‌ شرکت‌های حمل و نقل این کشور پای قرارداد نیامده اند که به منظور رفع این مشکل درصدد رایزنی هستیم.

کریمی خو گفت: در صورت حل مشکلات مربوط به حمل و نقل زائران، پکیج قیمت گذاری زیارت عتبات عالیات با اعزام از طریق مرز خسروی تدوین و به زودی با قید زمان اعزام، اعلام خواهد شد.

مدیرکل حج و زيارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۱دفتر زیارتی در سطح استان کرمانشاه فعال هستند که ۱۵ دفتر در شهرستان کرمانشاه دایر است.

 

انتهای پیام/