مرصاد نیوز 16:44 - 1401/09/01
لبیک دانشجویان دانشگاه رازی به پیام تاریخی امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج دانشجویی؛

مسئول بسیج اساتید کشور: دانشجویان در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور نقش محوری دارند

مرصاد نیوز: امروز دانشگاه رازی شاهد حضور پور شور دانشجویان در گردهمایی سراسری پیشگامان رهایی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امروز دانشگاه رازی شاهد حضور پور شور دانشجویان در گردهمایی سراسری پیشگامان رهایی بود.

دکتر محمدرضا مردانی مسئول بسیج اساتید کشور در جمع دانشجویان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا، اظهار داشت: دانشجویان شهید دانشگاه رازی پرچم افتخار و ستاره های روشنی هستند که در لحظات سخت، غبار فتنه ها را کنار میزنند.

 وی افزود: وجود بیش از ۹ هزار شهید و هزاران جانباز استان کرمانشاه سند افتخاری هستند که به برکت مجاهدت آنان امروز ایران اسلامی به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده است.

مردانی ادامه داد: کرمانشاه برای همه مردم ایران معادل پایمردی و بی باکی است چرا که دفاع مقدس از این استان شروع و از همین خطه نیز به پایان رسید.

مسئول بسیج اساتید کشور افزود: بزرگترین رسالت دانشجویان بسیجی ثبت و نشر هنرمندانه ی مجاهدت و ایثار مردان و زنان دلاور کرمانشاهی ست بطوریکه الگوی نوجوانان و جوانان قرار گیرند تا عرصه الگوی سلبریتیهایی که بجای دفاع از کشور، نظام اسلامی و مردم به سمت دشمنان چندین ساله ی ما پناه میبرند، برچیده شود.

وی در بخش بعدی سخنان خود به مسئله استکبار ستیزی و هفته بسیچ پرداخت و گفت: در آستانه روز بسیج و آخرین پیام تاریخی امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه هستیم که پیامی راهبردی برای تداوم انقلاب است و در آن امام راحل رسالت سنگینی را برعهده دانشجویان میگذارد.

مردانی شعار مرگ بر آمریکا را یادگار مخالفت دانشگاهیان از ورود ریچارد نیکسون به دانشگاه عنوان کرد و مسئله استکبار ستیزی قدمتی برابر با فعالیتهای جنبش دانشجویی در ایران دانست که مسیر آن تا همیشه تاریخ از مسیر سازش با استکبار جهانی و امپریالیسم نه تنها جدا که در مقابل آن خواهد بود.

مسئول بسیج اساتید کشور با اشاره به کارشکنی های دشمنان گفت: دشمنان ما بخوبی می دانند که نقش دانشجو و دانشگاه در تحولات علمی، سیاسی و اجتماعی کشور نقشی محوریست به همین خاطر از زمان پیروزی انقلاب اسلامی برای تحت تاثیر قرار دادن آن، برنامه های متعدد و زیادی را اجرا کردند و همواره شکست خورده و با بیش از گذشت ۴۰ سال شاهد حضور پرشور دانشجویان بسیجی، انقلابی و دلبسته ی به نظام  با پایبندی به آرمانهای ضد استکباری در همه دانشگاههای کشور هستیم.

گفتنی است در ابتدای این همایش قاسم امجدیان مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ضمن خیر مقدم، پیام تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی را قرائت کرده و دانشجویان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه بار دیگر با آرمانهای امام و شهدا بیعت کردند.