مرصاد نیوز 09:35 - 1401/09/04
رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه :

نمایندگان مصالح ملت و نظام را در نظر بگیرند/ نقش مهم دشمن شناسی در مقابله با جنگ ترکیبی

مرصاد نیوز: رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه با بیان اینکه نمایندگان باید مصالح ملت و نظام را در نظر بگیرند، گفت: مردم توقع دارند تحت تاثیر فضاسازی دشمن قرار نگیرند.

حجت الاسلام محسن مفید در گفتگو خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: نخبگان و جریانات سیاسی جامعه، افراد اهل قلم و شخصیتهای موثر تنها متعلق به خودشان نیستند بلکه متعلق به مردم و کشورشان هستند لذا هر کجا مصالح مردم و منافع کشور به خطر افتاد باید با بصیرت و شناخت دقیق تاکتیک دشمن منافع ملت را در نظر بگیرند.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه افزود: موضوع دشمن شناسی و داشتن بصیرت در فضاهای فتنه آلود و در چنین شرایطی که دشمن در جنگ ترکیبی با محور رسانه ایی که علیه کشور و نظام راه انداخته است پررنگتر می شود.

وی با اشاره به خطبه 182 نهج البلاغه که حضرت علی(ع) می فرمایند: أَيْنَ عَمَّارٌ وَ أَيْنَ ابْنُ التَّيِّهَانِ وَ أَيْنَ ذُو الشَّهَادَتَيْنِ.. افزود: این خطبه خطاب به نخبگان و سیاسیون جامعه است که چرا وظیفه روشنگری انجام نمی دهید، چرا در صحنه برای خنثی سازی و تبلیغات سوء حضور موثر ندارید.

حجت الاسلام مفید گفت: خواص جامعه از جمله نمایندگان مردم باید قدرت تشخیص داشته باشند و بدانند دشمن در چه میدانی حرکت می کند، آب در آسیاب دشمن نریزند.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید مصالح ملت و نظام را در نظر بگیرند، تصریح کرد: وظیفه شخصیتهای اثرگذار تبیین و آگاهی است، حرکت کردن پشت سر ولایت است. و مردم توقع دارند تحت تاثیر فضاسازی دشمن قرار نگیرند.

حجت الاسلام مفید در ادامه بااشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب که فرمود در این حوادث بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد، تصریح کرد: مردم، خواهان برخورد قاطع قوه قضاییه با اغتشاشگران بودند.

وی ادامه داد: بسیاری از نیروهای نظامی، امنیتی، بسیجی به طرز داعشی وار و فجیع به شهادت رسیدند، آیا باید با عاملان چنین جنایاتی مماشات کرد؟! آیا عمل آنها قابل اغماض است.

این مسئول گفت: رهبری بین مردم معترض و لیدرهای حرفه‌ای اغتشاشات تفکیک قائل شدند، بنابراین امروز روشنگری و باز کردن این گره‌های ذهنی از افکار عمومی جامعه، وظیفه افراد مطلع و آگاه از جمله نمایندگان مردم است.

وی با اشاره به اینکه بعضی افراد توسط جوسازی رسانه های معاند فریب خورده بودند، خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را انجام داد که اگر احیاناً جوانانی تحت تاثیر فضای مجازی به کف خیابان آمده اند، با در جریان قرار دادن خانواده ها آنها را نصیحت و مورد عفو قرار داد.

حجت الاسلام مفید در پایان سخنانش باردیگر ضرورت زمان‌شناسی در اطلاع‌رسانی، دشمن شناسی، روشن بینی و پاسخ تبیینی را توسط نخبگان سیاسی مورد تأکید قرار داد.

 

انتهای پیام/