مرصاد نیوز 13:00 - 1401/09/05
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص):

بسیج در عرصه‌های مختلف نقش خود را به درستی ایفا کرد/ بسیجیان توطئه‌های دشمنان را تبیین کنند

مرصاد نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از مأموریتهای بسیج، دشمن شناسی است، گفت: از جمله انتظاراتی که از بسیج داریم بصیرت افزایی و روشنگری است که نگاه و مسیر دشمنان را تبیین کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سردار ریحانی امروز در اجتماع بسیجیان استان کرمانشاه که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بسیجیان در نگاه دشمن جایگاه ویژه ایی دارند چرا که آنها تنها راه مبارزه با نظام را در تضعیف روحیه بسیجی می دانند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیج برای دوستان مایه امید و افتخار و برای دشمنان مایه یأس و ترس است، افزود: بدون شک بسیج یکی از الطاف الهی بود که با اندیشه و هوشیاری امام راحل بر مردم ارزانی شد.

وی گفت: امام خمینی (ره) یازده ماه قبل از شروع جنگ تحمیلی بسیج را تشکیل داد چرا که صف آرایی و آرایش دشمنان را در سالهای آتی می دید.

سردار ریحانی افزود: بدون تردید مجموعه بزرگ بسیج، سرنوشت بزرگترین و طولانی ترین جنگ نرم را رقم زد، اینها غلو نیست بلکه حقایقی است که بر تاریخ کشور حک شده است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از شروع دفاع مقدس در سال اول جنگ، هم ارتش و هم سپاه بیش از 20 عملیات را در کشور رقم زد اما در هیچکدام پیروزی بدست نیامد، آن زمان که امام جنگ را مردمی کرد و این نیروهای پرشور  را وارد دفاع مقدس کرد پیروزی ها و افتخارات یکی پس از دیگری در انواع عملیات شکل گرفت.

سردار ریحانی با اشاره به پیش بینی و آینده نگری امام راحل گفت: بعد از چهار ماه از جنگ تحمیلی بسیج غیرنظامی از جمله بسیج دانشجویی و طلاب را هم پایه گذاری کرد چرا که پیش بینی می کردند در آینده دشمنان در برابر اعتقادات و اصول فکری ما هم صف آرایی می کنند. نگاه کنید امروزه همه صف بندیهای دشمن بر اساس اعتقادات ما است. جنگ امروز، جنگ نرم و اعتقادی است.

وی با بیان اینکه یقیناً یکی از مأموریتهای بسیج دفاع از اعتقادات است، تصریح کرد: تراز بسیج، تراز انقلاب است، تراز نظام جمهوری اسلامی و تراز جهانی است که امروزه به عنوان الگو در سراسر جهان مطرح شده است.

سردار ریحانی گفت: امروز بسیج میدان دار جریانها در عرصه های کلان ملی و دینی است و هیچگاه در قالب یک نام یک تابلو و یک جریان سیاسی خودش را کوچک نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیجی به نظام جمهوری اسلامی، به سیره و اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و اصل ولایت فقیه اعتقاد راسخ و محکم دارد.

سردار ریحانی در ادامه به انتظارات  و اهداف از بسیج اشاره کرد و گفت: حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب از اهداف بسیج است و هر جا این نظام در عرصه های سیاسی، نظامی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سازندگی و.. مورد تهدید قرار گرفته این بسیجیان پرشور و بافرهنگ حضور پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه بسیجیان باید از همه لحاظ الگو باشند، عنوان کرد: بسیجیان با شور و اعتقاد جهادی و با حفظ هویت سیاسی در عرصه های گوناگون فعالیت می کنند و اگر خدایی نکرده کمتر از این باشد به "بسیج" ظلم کرده ایم.

سردار ریحانی در ادامه به مردمی کردن امنیت اشاره کرد و گفت: اگر بسیج در دفاع مقدس، در حوادث اوایل انقلاب، در فتنه های سال 88، 98 و.. نبود بدون تعارف امروز با افتخار و سربلندی حرف نمی زدیم.

سردار ریحانی یکی از ماموریت های مهم بسیج را دشمن شناسی بیان کرد و افزود: در حوادث اخیر شاهد بودیم دشمنان تمام توان خود را پای کار آوردند و تلاش کردند تا ایران عزیز را به زانو در بیاورند و نظام اسلامی را تجزیه کنند. مسجد و قرآن را به آتش کشیدند اما ملت ایران با حضور به موقع در صحنه از جمله راهپیمایی 13 آبان اما ملت ایران این توطئه ها را شناخت و سرافرازانه ایستادگی کردند.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با وجود نیروهای نظامی، اما مولفه اصلی حراست و امنیت مربوط به نیروهای بدون توقع، بسیج است.

وی گفت: از جمله انتظاراتی که از بسیج داریم بصیرت افزایی و روشنگری است که نگاه و مسیر دشمنان را تبیین کنند که کجا بودیم و به کجا رسیدیم.

سردار ریحانی گفت: ما هم قبول داریم مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد و به ناکارآمدی برخی مسئولان اعتراض داریم اما این دلیل و توجیهی نیست که از راه دین اسلام و انقلاب دست برداریم و سایر دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیریم.