مرصاد نیوز 13:11 - 1401/09/09
کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه مطرح کرد؛

بارشهای بی رمق پاییزی در کرمانشاه/ کاهش ۳۷ درصدی بارندگی

مرصاد نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از کاهش ۳۷ درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،بعد از گذشت بیش از دو ماه از فصل پاییز، آسمان کرمانشاه امروز هم ابرهای بارانی را به خود دید هر چند بارش‌ها رمق چندانی ندارد اما همین نم نم باران موجب خوشحالی کشاورزان و دامداران می شود.

شهناز حق پرست در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بارشهای 48 ساعته گذشته مربوط به شهرستان پاوه با ۳۱/۴/ میلیمتر عنوان کرد و اظهار داشت: در این مدت در شهر کرمانشاه نیز  ۲/۷ میلی‌متر بارندگی داشتیم  که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون 37 درصد کاهش بارندگی زراعی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم، گفت: امیدواریم بارش‌ها در آذرماه روند معمولی را طی کند و به سمت نرمال باشد.

کارشناس اداره کل هواشناسی کرمانشاه با اشاره به تحلیل نقشه های هواشناسی پیش بینی هوای استان را چنین بیان کرد: تحت تاثیر سامانه ناپایدار حاکم بر جو منطقه تا اواسط وقت فردا پنجشنبه در بعضی از ساعات بارندگی همراه با وزش باد و رعد وبرق در  سطح استان خواهیم بود.

وی گفت: شرایط ناپایدار امروز در مناطق شمالی استان بویژه در مناطق اورامانات از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود.

حق پرست افزود: بارش ممکن است در برخی نقاط با آب گرفتگی معابر عمومی  و رگبار پراکنده تگرگ نیز همراه باشد.

وی  خاطرنشان کرد: با عبور سامانه مذکور تا روز یکشنبه هفته آینده شرایط نسبتا پایداری در سطح استان استقرار پیدا خواهد کرد.

حق پرست با بیان اینکه  متوسط دمای هوا از بعدازطهر امروز امروز تا اوسط هفته آینده روندی روبه کاهش خواهد داشت، تصریح کرد: کاهش دما خصوصاً در روزهای پنجشنبه و جمعه و و در مناطق معتدل و سردسیر شرایط را برای تشکیل مه صبحگاهی فراهم خواهد کرد.

 

انتهای پیام/