مرصاد نیوز 15:40 - 1401/09/10
نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس:

اعضای کمیسیون پزشکی بنیاد شهید با استقرار در صحنه به پرونده ۳۰۰ جانباز و ایثارگر رسیدگی می کنند/ تلاش برای برخورداری خانواده جانبازان در مناطق شرقی استان از حق پرستاری

مرصاد نیوز: نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: ۲۵ نفر از پزشکان کمیسیون پزشکی طی امروز به پرونده ۳۰۰ نفر از جانبازان شهرستانهای کنگاور، صحنه و هرسین رسیدگی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای افزایش درصد ایثارگری جانبازان و ایثارگران شهرستانهای شرق استان کرمانشاه اعضای کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در شهرستان صحنه مستقر شدند.

علی رضایی در گفتگو با خبرنگار مرصاد‌، اظهار داشت: به منظور افزایش درصد جانبازی جانبازان و ایثارگران شهرستانهای حوزه انتخابیه مربوطه و دوبخش بیستون و دینور در جلسه ای که با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد درخواست اعزام اعضای کمیسیون فوق العاده پزشکی به این شهرستانها ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا از شب گذشته ۲۵ نفر از پزشکان کمیسیون مذکور در شهرستان صحنه مستقر شده اند و طی امروز به پرونده ۳۰۰ نفر از جانبازان شهرستانهای کنگاور، صحنه و هرسین که اطلاعات آنها قبلا وارد سامانه مربوطه شده، رسیدگی خواهند کرد.

به گفته رضایی برای نخستین بار است که جلسه کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در شهرستانها برگزار می شود بلکه معمولا در پایتخت یا مراکز استانها چنین جلساتی برگزار  خواهد شد در نتیجه در این جلسات تنها به تعدادی از پرونده های جانبازان و ایثارگران رسیدگی می شود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم حضور اعضای کمیسیون پزشکی موجبات رضایت مندی جانبازان و ایثارگران و خانواده آنها را فراهم کند.

رضایی تصریح کرد: با توجه به شدت محرومیت، مشکلات مناطق شرق استان کرمانشاه و گرفتاری های جانبازان و ایثارگران امیدواریم رضایت آنها را بدست آوریم.

نماینده مردم شهرستانهای شرق استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامي گفت: جانبازان و ایثارگران روزی جان خود را کف دستشان گذاشتند و سلامت خود را از دست دادند اما اکنون نباید از نظر معیشتی دغدغه مند باشند.

رضایی تصریح کرد: همچنین در راستای افزایش حق پرستاری جانبازان و ایثارگران با توجه به اینکه این افراد از سال ۶۷ نیازمند پرستاری هستند همسر و فرزندان شان از آنها مراقبت می کنند درحالی که از دریافت حق پرستاری محروم هستند‌.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: درصدد هستیم حق پرستاری برای جانبازان و ایثارگران حوزه انتخابیه مربوطه که نیازمند پرستاری هستند با تشخیص کمیسیون پزشکی برقرار شود.

 

انتهای پیام/