مرصاد نیوز 11:30 - 1401/09/13
رئیس اتحادیه املاک کرمانشاه مطرح کرد:

رکود ادامه‌دار بازار مسکن در کرمانشاه

مرصاد نیوز: رئیس اتحادیه املاک کرمانشاه به رکود ادامه‌دار بازار مسکن در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود بازار تا اسفند ماه سالجاری به همین روال باقی بماند.

 بابک مرادی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با بیان اینکه بازار مسکن یک بازار اقتصادی است، اظهار داشت: این بازار از شاخصه‌های اقتصادی تبعیت می‌کند برای همین در خصوص شرایطی که امروز بر بازار حاکم است امر بدیهی این است که شاهد رکود تورمی هستیم.

رئیس اتحادیه املاک کرمانشاه افزود: برای ثبات نسبی بازار مسکن می‌توان دو دلیل عمده عنوان کرد؛ اولا مسکن در استطاعت همه اقشار نیست. در نتیجه برخی گروه‌ها از این بازار خارج می‌شوند. در چنین شرایطی قیمت اسمی مسکن افزایش می‌یابد، ولی همپای تورم رشد نمی‌کند که به معنای کاهش تدریجی قیمت واقعی مسکن است.

وی خاطرنشان کرد: رکود بازار مسکن به علت عدم تقاضا و گران شدن مصالح ساختمانی است بنابراین با توجه به این دو عامل فعلاً جنب و جوشی در عرضه و تقاضا و خرید و فروش مشاهده نمی شود.

مرادی به رکود ادامه دار بازار مسکن در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا اسفند ماه سالجاری به همین روال باقی بماند.

رئيس اتحاديه مشاوران املاک کرمانشاه در ادامه با بيان اينکه هم اکنون در شهر کرمانشاه بیش از 3 هزار  واحد صنفی مشاور املاک داريم، بيان داشت: اين در حاليست که بر اساس استانداردها و با توجه به جمعيت شهر کرمانشاه، اين تعداد بايد ۱۵۰۰ واحد صنفی باشد.

وی همچنین در خصوص تخلفات واحدهای صنفی گفت: با توجه به اینکه امسال در تابستان بیش از 85 درصد موجران و مستاجران واحدهای استیجاری را تمدید کردند و با هم به توافق رسیدند، لذا آمار تخلفات این واحدها خیلی چشمگیر نبود.