مرصاد نیوز 16:40 - 1401/09/14
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه:

شمار تصادفات موتورسواران در روستاها بیش از مناطق شهری است

مرصاد نیوز:مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: آمار وقوع تصادف موتور سیکلت سواران در روستاها نسبت به سایر نقاط بیشتر است.

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: با توجه به شمار تصادفات جرحی و فوتی در میان موتورسیکلت سواران، به منظور فرهنگ سازی برای استفاده موتور سیکلت سوران از کلاه ایمنی نسبت به توزیع رایگان کلاه ایمنی میان این افراد اقدام شده است.

وی افزود: بیشتر تصادفات رخ داده شده در شهرستان ها به موتورسیکلت سواران مربوط می شود لذا به منظور نظم بخشی و ارتقاء ایمنی موتورسواران، تاکنون۴۳۰ عدد کلاه ایمنی به صورت رایگان توزیع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با توجه به تاثیرگذاری اجرای طرح توزیع کلاه ایمنی بر کاهش آمار تلفات جاده ای از اجرای این طرح در شهرستان های با آمار تلفات بالای موتور سیکلت سوار خبر داد.

کرمی با بیان اینکه تصادف موتورسیکلت سواران در روستاها نسبت به نقاط شهری بیشتر است، خاطر نشان کرد: با همکاری پلیس راه استان کرمانشاه درصدد برگزاری کلاس های آموزشی و انجام فرهنگ سازی هستیم تا بتوانیم نقش بسزایی در رعایت موارد ایمنی از طرف راکبین موتور سوار داشته باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: معمولاً راکبان موتورسیکلت از نظر وقوع تصادفات بیشتر در معرض آسیب هستند که استفاده از کلاه ایمنی در این راستا از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

انتهای پیام/