مرصاد نیوز 16:11 - 1401/10/28
معاون فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه:

عدم توجه به فرمان ایست پلیس منجر به فوت راننده متواری در کنگاور شد  

مرصاد نیوز:معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ماجرای تیراندازی به سمت یک دستگاه خودرو پژو 405 بدون پلاک در کنگاور را تشریح کرد که بی توجه به اخطارهای ایست پلیس، متواری شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به‌نقل‌از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدرضا یاری" اظهار داشت: حوالی ساعت پنج بامداد امروز ماموران یگان امداد "کنگاور" که در راستای وظایف ذاتی خود به منظور برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از سرقت اموال عمومی و خصوصی مشغول گشت‌زنی با خودرو سازمانی در میدان ولایت این شهر بودند به یک دستگاه خودرو پژو 405 فاقد پلاک با 2 سرنشین مشکوک می‌شوند.

وی با اشاره به استفاده ماموران پلیس از علائم هشدار‌دهنده مانند آژیر و چراغ گردان برای متوقف کردن خودرو، ادامه داد: با این حال راننده ضمن بی‌توجهی به تمامی این علائم و هشدارهای داده شده، نسبت‌به فرار به سمت خروجی شهر و محور "کنگاور - اسدآباد" اقدام کرد.

سرهنگ یاری با اشاره به اجرای طرح مهار برای توقیف خودرو متواری، خاطرنشان کرد: پس از فرار راننده و بی توجهی‌های وی به اخطارهای مکرر پلیس، یکی از ماموران ضمن رعایت قانون به‌کارگیری سلاح و پس از ادامه فرار راننده، برای توقیف خودرو پژو 405 مجبور به تیراندازی به‌سمت لاستیک آن می‌شود.

این مقام انتظامی افزود: به‌دنبال این تیراندازی که در تاریکی شب و سرعت بالای خودروها انجام شد، خودرو پژو 405 متواری در حوالی دو راهی "تویسرکان" متوقف و زمانی که ماموران به این خودرو مراجعه می‌کنند، متوجه اصابت یگ گلوله به کمر راننده شده و سریعا نسبت به انتقال وی و دیگر سرنشین خودرو به مراکز درمانی اقدام کردند که به‌صورت سطحی مجروح شده‌بودند .

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه علی‌رغم تلاش پزشکان متاسفانه راننده خودرو به‌علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد، یادآور شد: حال سرنشین خودرو پژو 405 مساعد گزارش شده‌است.

سرهنگ یاری در پایان با اشاره به کشف مشروبات الکلی متعلق به خودرو مورد نظر از تشکیل پرونده‌ای در این خصوص خبر و گفت: تحقیقات تکمیلی برای روشن شدن ابعاد ماجرا در دستور کارمبادی ذیربط قرار دارد.

 

انتهای پیام/