مرصاد نیوز 22:36 - 1401/10/28
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی به دور از حاشیه‌های سیاسی با جدیت پیگیر مشکلات دانشگاه است

مرصاد نیوز: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه اخلاق رکن اصلی کار رییس دانشگاه علم پزشکی کرمانشاه است، گفت: دکتر محمدی به دور از حاشیه‌های سیاسی به صورت جدی مسایل و مشکلات دانشگاه را پیگیری می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، عبدالرضا مصری در نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، معاونان و جمعی از اساتید این دانشگاه، با قدردانی از زحمات رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: از خدمات دکتر محمدی رئیس فعال و با برنامه ی‌دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، معاونین، اساتید گرانقدر و روسای بیمارستان‌ها و شبکه‌ها و پرسنل دانشگاه که در راستای ارتقا سلامت و بهداشت استان در تلاش هستند بسیار سپاسگزارم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اخلاق رکن اصلی کار رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است و وی به دور از حاشیه‌های سیاسی به صورت جدی مسائل و مشکلات دانشگاه را پیگیری می‌کند و خود من شاهد هستم که دکتر محمدی برای جذب امکانات، تجهیرات و ارتقای سلامت استان با جدیدت در تلاش است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیریت در کشور ما بسیار سخت و در عین حال ارزشمند است و همه مدیران ما نهایت تلاش خود را در راستای پیشرفت همه جانبه کشور داشته و دارند و علیرغم تحریم‌های ظالمانه با تمام توان در مسیر رشد و اعتلای کشور گام بر می‌دارند و در این مسیر زحمات بسیار زیادی را متحمل می‌شوند.

این مسئول خاطر نشان کرد: بهداشت و درمان در کشور ما با وجود تمام تحریم‌ها یکی از پیشرو ترین‌ها در رشد و توسعه کشور محسوب می‌شود و نظام پزشکی ما در همه ابعاد باعث افتخار و بالندگی و سربلندی جمهوری اسلامی بوده و امروز در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

مصری بیان داشت: امروز پیچیده‌ترین اعمال جراحی در کشور قابل انجام است و تعداد زیادی از بیماران خارجی برای درمان به کشور ما می‌آیند و این افتخار بزرگی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص‌های بهداشتی درمانی در کشور قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست، نه تنها در بهداشت و درمان بلکه در تمام جهات کشور در این سالها مسیر پیشرفت را به خوبی طی کرده که بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه برخورداری از گاز، انرژی حرارتی کم ضرر، شبکه‌های مخابراتی،برخوداری از آب آشامیدنی سالم،بهره‌مندی تمام نقاط کشور از امکانات بهداشتی درمانی مطلوب و برقراری عدالت در توزیع امکانات بهداشتی درمانی را می‌توان از مهمترین اقدامات انجام شده در کشور پس از انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: قاجار بدون هیچ جنگی بسیاری از استان‌های کشور را به بیگانگان واگذار کرد و در زمان پهلوی هم توانستند بحرین را کشور ما جدا کنند و این درحالی است که ما در هشت سال جنگ تحمیلی با دنیا جنگیدیم اما اجازه ندادیم حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیافتد و بیانگر این است که با وجود پشتیبانی و همراهی ملت، همواره پیروزی از آن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

این مسئول عنوان کرد: مشکل ما در حال حاضر معیشت و اقتصاد است که تحریم‌ها از مهمترین علل این مشکل محسوب می‌شوند، با وجود اینکه ما به تمام تعهدات خود در برجام عمل کردیم اما انجام نشد و نشان داد که در زیر دستکش مخملی آمریکا یک دست آهنی مخفی شده و به فرموده رهبر معظم انقلاب نباید به آمریکا اعتماد کرد.

 

انتهای پیام/